Grónska premiérka platila zo štátnych peňazí rodinné výlety

Grónska premiérka Aleqa Hammondová Foto: TASR/AP

Kodaň 30. septembra (TASR) - Grónska premiérka Aleqa Hammondová požiadala o dočasné uvoľnenie z práce práve v období finančného škandálu okolo zneužitia verejných peňazí. Informovali o tom dnes grónske noviny Sermitsiaq AG.

Premiérka dnes predniesla úvodný príhovor na zasadaní grónskeho parlamentu, ktorý bude následne diskutovať o jej žiadosti. Novinám to oznámil predseda grónskeho zákonodarného zhromaždenia Lars-Emil Johansen.

Kontrolný výbor parlamentu predložil v piatok 26. septembra správu, podľa ktorej Hammondová minula zo štátnych peňazí 106.000 dánskych korún (14.233 eur) na súkromné lety a hotely pre rodinných príslušníkov.

Hammondová je šéfkou sociálnodemokratickej politickej strany Siumut (Vpred) a úrad premiérky Grónska zastáva od apríla 2013, uviedla agentúra Reuters.

Ostrovná krajina Grónsko, väčšinou pokrytá ľadom, je súčasťou Dánska, ale má autonómiu s vlastným parlamentom nazývaným Landsting. Grónsko geograficky patrí k Severnej Amerike, hoci historicky, politicky a ekonomicky je silne prepojené s Európou.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.