Plavecký fenomén zhrešil, šoféroval opitý

Michael Phelps Foto: TASR/AP

Baltimore 1. októbra (TASR) - Polícia v americkom Marylande v utorok zatkla plaveckého šampióna Michaela Phelpsa pre podozrenie z jazdy pod vplyvom alkoholu. Ten sa následne ospravedlnil za svoje skratové konanie. Informovali o tom agentúry Reuters a AP.

Podľa polície Phelps prekročil povolenú rýchlosť a prešiel cez dve plné čiary v tuneli Fort McHenry v noci na utorok tesne pred druhou hodinou. Slávny plavec prekročil na svojom bielom Land Roveri povolenú rýchlosť o takmer dvojnásobok, pretože v zóne 45 míľ (72 km/h) za hodinu išiel až 84 (135 km/h).

Policajti sledovali unikajúce auto, v ktorom sa im po zastavení identifikoval Phelps. Ten sa neúspešne podrobil alkoholovým testom a polícia ho neskôr prepustila. Phelps nekládol odpor a celý čas s políciou spolupracoval. "Pán Phelps šoféroval pod vplyvom alkoholu a nebol schopný podrobiť sa štandardným skúškam triezvosti," uvádza sa v policajnom vyhlásení.

Phelps sa následne za svoje konanie verejne ospravedlnil: "Uvedomujem si, že som spravil chybu a beriem na seba zodpovednosť za všetky dôsledky z nej vyplývajúce. Viem, že moje slová ospravedlnenia v tejto chvíli veľa neznamenajú, ale naozaj ma mrzí, že som urobil túto hlúposť," vyhlásil Phelps, ktorému hrozí maximálne ročný pobyt za mrežami, pokuta 1000 USD a zákaz riadenia motorového vozidla na šesť mesiacov.

Vedenie Americkej plaveckej federácie bolo znepokojené z Phelpsovho správania. "Správy ohľadom prehrešku Michaela Phelpsa nás sklamali. Od našich plavcov očakávame zodpovedné správanie v bazéne aj mimo neho," uvádza sa v stanovisku federácie.

Bol to druhý prehrešok najväčšieho plaveckého i olympijského šampióna všetkých čias. Pod vplyvom alkoholu šoféroval aj v roku 2004, keď mal 19 rokov. Vtedy po priznaní viny vyviazol s 18-mesačnou podmienkou, pokutou 250 dolárov a povinnosťou prednášky študentom o škodlivosti alkoholu za volantom.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.