V Malajzii vzrástol počet mŕtvych na horúčku dengue o stovky percent

Horúčka dengue prenášajú moskyty. Foto: TASR/AP

Kuala Lumpur 4. októbra (TASR) - Za prvých deväť mesiacov tohto roka vzrástol v Malajzii počet úmrtí na horúčku dengue o viac ako 200 percent. Informovala o tom agentúra DPA.

V septembri zaznamenali v celej krajine 149 úmrtí na toto komármi prenášané ochorenie, čo je o 101 prípadov viac ako za to isté obdobie minulého roka, napísal malajzijský denník New Straits Times.

Za trištvrte roka ochorelo na horúčku dengue celkovo 77.527 ľudí, pričom za rovnaké sledované obdobie minulého roka sa toto potenciálne smrteľné ochorenie potvrdilo v 23.099 prípadoch.

"Na základe skúseností z minulosti vieme, že striedanie suchých a daždivých období prospieva rozmnožovaniu komára tigrovaného - hlavného prenášača nákazy," povedal pre New Sraits Times malajzijský minister zdravotníctva Datuk Subramaniam.

Horúčka dengue spôsobuje vysoké teploty, bolesti kĺbov a nevoľnosť. V závažných prípadoch môže viesť k vnútornému krvácaniu, zväčšeniu pečene a ďalším komplikáciám až smrti.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.