Beblavý navrhne cenový limit aj pre nákup štátnych limuzín

Miroslav Beblavý Foto: TASR/Martin Baumann

Bratislava 8. októbra (TASR) - Nezaradený poslanec Národnej rady SR Miroslav Beblavý chce rovnaký cenový limit pre podnikateľské a štátne limuzíny. Pozmeňujúci návrh o cenovom limite pre nákup služobných vozidiel sa chystá predložiť k novele zákona o dani z príjmov na októbrovej parlamentnej schôdzi. Ministra financií Petra Kažimíra (Smer-SD) žiada o podporu tohto návrhu.

Beblavý pripomína, že rezort financií navrhol, aby si súkromný podnikateľ v strate nemohol odpísať celú kúpnu cenu služobného auta, ale len sumu do výšky 48.000 eur. Beblavý presadzuje limit aj pre organizácie pracujúce vo verejnom záujme, urobil k tomu aj verejnú hromadnú pripomienku. Ministerstvo ju však podľa Beblavého ignoruje a limit pre verejný sektor do zákona zatiaľ nezapracovalo.

"Ministerstvo financií sľúbilo zapracovať pripomienku do zákona, doteraz ju však ignoruje. Cenový limit pre súkromný sektor v zákone nechýba, ale verejný môže naďalej a veselo obstarávať bez limitu," upozorňuje podpredseda Siete Beblavý. Právnu normu by mal parlament prijať na októbrovej schôdzi. Beblavý zdôrazňuje, že ak by limit prešiel aj vo verejnom sektore, mohlo by sa predísť predraženým nákupom.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.