Kanadská polícia vyšetruje takmer stovku podozrivých extrémistov

Ilustračné foto Foto: TASR/AP

Ottawa 9. októbra (TASR) - Kanada vedie 63 aktívnych bezpečnostných vyšetrovaní v prípade 90 podozrivých extrémistov, ktorí sa plánovali pripojiť k bojom v zahraničí alebo sa odtiaľ vrátili späť do Kanady.

Podľa agentúry AP o tom informoval šéf kanadskej polície Bob Paulson.

Paulson pred parlamentným výborom pre verejnú bezpečnosť v stredu povedal, že tempo policajných operácií v tejto súvislosti je svižné, "Kanaďania sa však nemajú čoho obávať".

Podľa kanadskej tajnej služby sa v tejto severoamerickej krajine nachádza približne 80 ľudí, ktorí sa vrátili do Kanady a sú podozriví z podpory aktivít spojených z terorizmom v štátoch ako Afganistan, Pakistan, Jemen, Libanon či v regiónoch ako severná Afrika.

Podľa šéfa tajnej služby Michela Coulombeho úrady vedia, kde sa títo podozriví nachádzajú, pričom "každý z nich môže predstavovať potenciálnu hrozbu". Niektorí z podozrivých sa podieľali aj na nebojových aktivitách, napríklad na financovaní alebo propagande.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.