Kauzu dvojnásobnej vraždy v Moste pri Bratislave odročili

Ilustračné foto Foto: TASR

Bratislava 9. októbra (TASR) - Senát Okresného súdu Bratislava I odročil dnes proces s obžalovaným východoslovenským bossom z Veľkých Kapušian Branislavom A. a spol. v kauze v dvojnásobnej vraždy v Moste pri Bratislave z roku 2004 na polovicu januára 2015.

Z vraždy je okrem Branislava A. obžalovaný Karol M. nachádzajúci sa stále v Belize, Nikola P. a Jozef B. Súd dnes vypočul dvoch zo šiestich predvolaných svedkov. Hlavné pojednávanie odročil na 14. a 15. januára. TASR o tom informoval hovorca Krajského súdu v Bratislave Pavol Adamčiak.

Vo veci sa pojednávalo v bratislavskej väznici aj v stredu 8. októbra. Súd vypočul rovnako ako dnes dvoch svedkov, medzi nimi vypovedal aj Bartolomej Botoš, ktorý je právoplatne odsúdený za masaker piatich dozorcov v Leopoldove v roku 1991.

S kvartetom Branislavom A., Nikolom P., Karolom M. a Jozefom B. sa konalo hlavné pojednávanie predtým pred Okresným súdom Bratislava I v prvej polovici júna. Tento súd v prvej polovici marca rozhodol, že proti obžalovanému Karolovi M. bude konať ako proti ušlému na návrh Generálnej prokuratúry SR. Voči Karolovi M. začal konať ako voči ušlému následne v júni.

V júni vypovedal Nikola P. proti svojim bývalým komplicom, ale aj banskobystrický boss Černák. Černák, ktorý je za šesť vrážd odsúdený na doživotie, už v marci tohto roku adresoval list z ilavskej väznice Generálnej prokuratúre SR, v ktorom informoval o svojich poznatkoch o dvojnásobnej vražde v Moste pri Bratislave. "V roku 2010 som bol vo väzení v Ilave s obžalovaným Branislavom A. Bavili sme sa o veciach, ktoré sa týkali našej obhajoby," povedal Černák. Branislav A. údajne informoval Černáka o priebehu vraždy v Moste pri Bratislave. "Sprostredkovateľom mal byť Karol M. a objednávateľom bol Radoslav M.," vypovedal ďalej Černák. Podľa jeho slov skupina okolo Branislava A. sa viac razy pokúšala zabiť expolicajta Juraja G. v Nitre a Bojniciach. Napokon omylom zabila jeho družku a desaťročného syna. V druhom procese sa bude pokračovať začiatkom októbra.

Pojednávanie pokračovalo s objednávateľom

Pred iným senátom Okresného súdu Bratislava I pokračovalo začiatkom septembra pojednávanie s Radoslavom M., ktorý si mal vraždu v Moste pri Bratislave objednať, a ďalším obžalovaným Róbertom B. Aj v rámci tohto druhého procesu na najbližšom odročenom termíne koncom tohto mesiaca by mal vypovedať Černák. V júli pred týmto senátom nižšieho bratislavského súdu vypovedal obžalovaný Branislav A. Vypovedal v polovici júla práve k obsahu listu Černáka, ktorý ho adresoval Generálnej prokuratúre SR a aj súdu. "List je zmesou pravdivých i nepravdivých údajov. S Černákom mám zlé vzťahy. Dlhé roky som vedel, že Černák spolupracuje s orgánmi činnými v trestnom konaní a preto som sa nikdy s ním nebavil o svojich skutkoch. Vedel som o veľmi zlých vzťahov medzi Černákom a Karolom M.," povedal Branislav A. Černák v liste uvádza, že Branislav A. sa mu v cele ilavskej väznici priznal k účasti na dvojnásobnej vražde v Moste pri Bratislave.

"Priživuje sa na tragédii iných ľudí, aby sa zviditeľnil. List sú úplné bludy. Vytvoril príbeh ohľadne mňa. Černákovi nejde o obžalovaných Radoslava M. a Róberta B., ide mu o Karola M., ktorý je v Belize, a o mňa. S Černákom som sa bavil len o jeho trestných veciach, o mojich trestných veciach sa s nikým nikdy nebavím. Mikuláš Černák je krysa a obžalovaný Nikola P., ktorý vypovedal proti mne, je ďalšia krysa," povedal ďalej Branislav A.

Mladú ženu a desaťročného chlapca zastrelili v Moste pri Bratislave v decembri 2004. Z priamej vraždy sú obžalovaní aj Branislav A., Jozef B., Nikola P. a Karol M. Obeťou útoku mal byť otec zabitého chlapca a druh zabitej ženy, bývalý policajt Juraj G. Pokus zavraždiť ho však nevyšiel a zabijaci údajne omylom pripravili o život jeho blízkych. Juraj G. podnikal s bratmi Radoslavom a Andrejom M. Prvý z nich je v tomto procese obžalovaný z toho, že si objednal jeho vraždu.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.