PALACKO: Bratislava je centrom ľudí, ktorí s ňou necítia

Pohľad na Dóm sv. Martina Foto: TASR/Pavel Neubauer

Bratislava 9. októbra (TASR) – Obnovenie Občianskych výborov i zmena v administratívnej správe mesta. To sú niektoré z dvanástich programových cieľov, ktoré si stanovil kandidát na primátora Bratislavy, fotograf Andrej Palacko.

Palacko chce zmeniť stav i prístup k hlavnému mestu. "Po roku 1989 sa Bratislava postupne stala centrom ľudí, ktorí s ňou nemajú cítenie," povedal Palacko. Ako príklad tohto necitlivého prístupu Palacko menuje vznik nepovolených stavieb, úbytok zelene, ale aj súkromné parkoviská na verejných priestoroch.

Svoje návrhy na riešenia súčasných problémov Bratislavy a jej občanov formuloval v dvanástich bodoch. Pri správe Bratislavy sa mu nepáči súčasné rozdelenie na 17 mestských častí, mesto by sa podľa jeho mienky malo spravovať podľa piatich obvodov. "Ušetrilo by sa tým veľa finančných prostriedkov," zdôraznil. Pri správe by podľa neho mali pomáhať aj obnovené Občianske výbory. "Tie by boli pomocnými orgánmi štátnej správy," vysvetlil.

Ako primátor by Palacko rád zmenil sídlo prezidenta SR. "Mal by sídliť na Bratislavskom hrade a súčasný Prezidentský palác by sa mal prinavrátiť deťom," povedal. Palacko chce v prípade zvolenia za primátora zriadiť celomestský Bytový podnik i Dom služieb s prevádzkami, ako sú oprava obuvi či odevov.

O stoličku primátora hlavného mesta zabojuje v novembri desať kandidátov. Okrem Palacka to bude aj súčasný primátor Milan Ftáčnik (nezávislý s podporou Smer-SD), Milan Kňažko (nezávislý s podporou KDH), súčasný mestský poslanec Ivo Nesrovnal (nezávislý, vystúpil z SDKÚ-DS) i kandidátka strany Sieť Tatiana Kratochvílová, za ktorou stojí aj SaS, Most-Híd a SDKÚ-DS. Primátorom chce byť aj Miroslav Dragun z občianskeho združenia Nie ropovodu i manažér Gabriel Karácsony (Priama demokracia). Ďalšími uchádzačmi sú ekonómka Kristína Ulmanová a strojný inžinier Peter Čiernik, ktorí sú nezávislými kandidátmi. O post sa uchádza aj Ivan Bielik, vysokoškolský učiteľ, ktorý je z Ľudovej strany Naše Slovensko.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.