Michalovi Vieweghovi rozprával o anjeloch Michal Horáček

Michal Viewegh Foto: TASR/Michal Svítok

Bratislava 11. októbra (TASR)- Do slovenských kín vstúpil tento týždeň film Anjeli, ktorý na motívy románu Michala Viewegha Andělé všedního dne nakrútila režisérka a scenáristka Alice Nellis (Revival, Perfect Days). Filmová novinka rozpráva nadčasový príbeh o umení žiť a o čare jedinečných momentov. Diváci majú možnosť sledovať podstatné okamihy meniace osudy hlavných hrdinov, ktorých stvárnili herecké hviezdy ako Bolek Polívka, Zuzana Bydžovská, Zuzana Kronerová či Ondřej Sokol. Anjelských úloh sa zhostili Marián Labuda, Vojtech Dyk, Vladimír Javorský a Eliška Křenková.

Dej Anjelov sa odohráva v pražskej časti Nusle, svoju úlohu vo filme zohráva aj Nuselský most, ktorý je známy najväčším počtom samovrážd v Prahe. "Nusle nie sú úplne prestížna štvrť, ale mám ich rád a dodnes tam bývam, celé to prostredie dobre poznám," povedal Michal Viewegh, najčítanejší český autor, ktorý "Anjelov" napísal ešte v roku 2007 ako reakciu na stratu svojho otca.

Koncom roka 2012 zrejme aj nad Michalom Vieweghom bdeli anjeli strážni, keď mu praskla aorta a bol vo veľmi vážnom stave. Najúspešnejší český spisovateľ pre TASR prezradil, že sa k anjelským bytostiam dostal aj prostredníctvom textára a podnikateľa Michala Horáčka. "Pred rokmi sme sa o nich rozprávali, zaoberal sa anjelmi. Hovoril mi o jednotlivých typoch, robil som si poznámky, takže odtiaľ mám Hachamela a Jofaniela."

Anjeli (v ČR Andělé všedního dne) sú už deviatym filmom, ktorý vychádza z kníh Michala Viewegha. Čiernu komédiu opäť produkoval slovenský producent Rudolf Biermann, ktorý má na konte hneď niekoľko úspešných filmových adaptácií podľa Vieweghových kníh (Účastníci zájazdu, Román pre ženy, Nestyda, Román pre mužov).

V slovenských aj českých kinách nájdu diváci Anjelov režisérky Alice Nellis od 9. októbra.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.