SNS: V komunálnych voľbách sa klame a podvádza

Predseda Slovenskej národnej strany (SNS) Andrej Danko počas tlačovej konferencie. Foto: TASR/Branislav Račko

Bratislava 13. októbra (TASR) - Mimoparlamentná SNS samostatne postavila do novembrových komunálnych volieb 2715 kandidátov na poslancov, 284 uchádzačov o post starostu a šesť kandidátov na primátorov.

Na dnešnej tlačovej konferencii to oznámil líder SNS Andrej Danko s tým, že v súčasnosti nie je ľahké byť členom SNS, a preto ďakuje všetkým kandidátom, ktorí si obliekli národniarske tričko.

Kľúčové mestá pre SNS sú Martin, Poprad a Trnava, kde majú národniari svojich kandidátov na primátora. Už teraz však má SNS istotu, že bude mať aspoň päť starostov, keďže iní kandidáti v dotknutých obciach nie sú.

Danko deklaroval, že množstvo postavených kandidátov a skutočnosť, že od jeho nástupu na post predsedu vstúpilo do strany 2000 ľudí, je dôkazom, že SNS má budúcnosť a miesto na slovenskej politickej scéne.

Nespokojnosť s volebnými kódexami

Na margo blížiacich sa volieb zároveň povedal, že SNS je nespokojná so schválenými volebnými kódexmi, lebo neobsahujú potrebné kontrolné mechanizmy. "Ja viem, ako sa v komunálnych voľbách klame a podvádza. Mám obavu, že i tieto voľby budú o mocenskom boji v regiónoch a niektoré boje budú vedené na hrane alebo za hranou zákona," upozornil. Danko zároveň tvrdí, že NR SR by mala hneď po novembrových voľbách pristúpiť k reforme zákona o obecnom zriadení, kde by sa mala vyriešiť otázka prenášania kompetencií na samosprávy a ich následné vykrývanie zo štátneho rozpočtu.

Výzva Mostu - Híd a SMK

Danko zároveň vyzval strany SMK a Most-Híd, aby prestali hrať maďarskou kartou, lebo ľudí zaujímajú konkrétne riešenia problémov. "Je mi ľúto, že znova niektorí politici, najmä maďarskí, vyťahujú kartu, ktorá nemá čo robiť v komunálnej politike. József Berényi (SMK) otvorene hovorí o autonómii, pokrokom je, že rešpektuje územnú celistvosť SR. Ja ho beriem ako úprimného politika, ktorý povie to, čo má na srdci. Bélu Bugára (Most-Híd) však vyzývam na dialóg, aby sme odkryli jeho ciele týkajúce sa autonómie. Autonómia sa totiž rovná samospráva. On sa verejne priznáva že používa pojem samospráva, aby zakryl svoj skutočný cieľ," dodal Danko.

Béla Bugár hosťom v relácii POLITIKA Tu a Teraz. Foto: Teraz.TV

O téme odmietania autonómie zo strany Rusínov a ich nespolupráce s Mostom-Híd sa dočítate TU. Relácia Politika Tu a Teraz s Andrejom Dankom sledujte TU.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.