V okrese Kežmarok nelegálne vyrúbali stromy

Ilustračné foto. Foto: TASR/Milan Kapusta

Kežmarok 14. októbra (TASR) - Na Obvodné oddelenie Policajného zboru v Kežmarku oznámil v pondelok (13.10.) popoludní 37-ročný muž z obce Huncovce krádež drevnej hmoty. Prešovská krajská policajná hovorkyňa Jana Migaľová informovala, že vyšetrovaním sa doposiaľ zistilo, že zatiaľ neznámy páchateľ za posledných 11 mesiacov v katastri obcí Stráne pod Tatrami a Rakúsy, okres Kežmarok, vykonal nelegálny výrub drevnej hmoty.

"Išlo o borovice, smreky a jelše a to v celkovom množstve 45 metrov kubických. Pri tomto nelegálnom odbere poškodil plochu mladiny približne na ploche 3,6 hektára," objasnila hovorkyňa. Páchateľ svojím konaním spôsobil Štátnym lesom Tatranského národného parku v Tatranskej Lomnici škodu 26.000 eur.

"Poverený príslušník začal trestné stíhanie pre prečin krádeže, páchateľovi v prípade vypátrania a preukázania viny hrozí trest odňatia slobody na šesť mesiacov až na tri roky," uzavrela Migaľová.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.