Odborárom SAV sa nepozdáva rozpočet, pýtajú sa na prepúšťanie

Slovenská akadémia vied Foto: SAV

Bratislava 14. októbra (TASR) - Odborový zväz pracovníkov SAV sa obáva prepúšťania. Dôvodom má byť návrh budúcoročného rozpočtu, ktorý počíta so znížením výdavkov v rozpočtovej kapitole Slovenskej akadémie vied o 16,9 percenta.

"Odborový zväz pracovníkov SAV sa pýta vlády SR, na základe akej odbornej analýzy ide prepustiť 497 prevažne vedeckých pracovníkov z titulu návrhu rozpočtu na roky 2015 -2017," uvádzajú odborári SAV. Tí hovoria aj o krátení mzdových výdavkov o 10,22 percenta. "SAV má 34-percentný podiel na vedeckých výstupoch v SR, aj keď podiel pracovníkov vedy a výskumu predstavuje len 11 percenta z ich celkového počtu v SR," zdôrazňujú odborári vo výzve.

Vedeckí pracovníci SAV už od zverejnenia návrhu rozpočtu na budúci rok protestujú proti škrtaniu peňazí pre SAV. Niektorí vedci z tejto inštitúcie dokonca spustili webovú stránku a iniciatívu s názvom "Veda chce žiť", prostredníctvom ktorej chcú upozorňovať na problémy vedy, výskumu a vzdelávania na Slovensku.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.