Ozbrojený lupič si z odniesol z bratislavskej banky vyše 21 tisíc eur

Bankovky, ktoré zlodej ukradol, budú zrejme znehodnotené od modrej farby Foto: TASR/AP

Bratislava 14. októbra (TASR) - V hlavnom meste v pondelok neznámy páchateľ prepadol pobočku banky na Seberíniho ulici v Bratislave. Odniesol si odtiaľ 21.090 eur. TASR informovala dnes bratislavská krajská policajná hovorkyňa Tatiana Kurucová.

Neznámy páchateľ, ozbrojený krátkou zbraňou, vstúpil v pondelok do pobočky okolo 15.30 h. Od pracovníkov banky žiadal po anglicky vydanie finančnej hotovosti. S peniazmi páchateľ ušiel na dosiaľ neznáme miesto. Medzi bankovkami sa nachádzal bezpečnostný farbiaci balíček. Počas prepadu neboli v pobočke žiadni klienti, lúpež sa zaobišla bez zranení, doplnila Kurucová.

Podľa opisu polície mal lupič približne 30 rokov, bol štíhlej postavy, vysoký asi 185 centimetrov. Tvár mal prekrytú okuliarmi, na hlave mal šiltovku. Oblečenú mal modrú mikinu s kapucňou, modré rifle a so sebou mal tmavý ruksak.

"Páchateľ môže byť zafarbený od farby slúžiacej na znehodnotenie bankoviek,"
uviedla Kurucová. Polícia žiada občanov, ktorí si na Seberíniho ulici všimli unikajúceho muža či ďalšie podozrivé okolnosti, aby ich nahlásili na bezplatnom telefónnom čísle 158 alebo osobne na ktoromkoľvek policajnom oddelení.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.