Na námestí vo Zvolene pribudol šach

Na rozľahlom zvolenskom Námestí SNP, ktoré je svojou dĺžkou najväčšie na Slovensku, pribúdajú po jeho nedávnej obnove nové atrakcie. Po dvoch detských miniihriskách sa na ňom v týchto dňoch objavila aj plocha pre šach. Foto: TASR/Jozef Poliak

volen 14. októbra (TASR) - Na rozľahlom zvolenskom Námestí SNP, ktoré je svojou dĺžkou najväčšie na Slovensku, pribúdajú po jeho nedávnej obnove nové atrakcie. Po dvoch detských miniihriskách sa na ňom v týchto dňoch objavila aj plocha pre šach.

Podľa pracovníka referátu kultúry na Mestskom úrade vo Zvolene Róberta Vasila ide o pokračovanie investícií do zvolenskej zóny zábavy, ktorá sa začala detskými ihriskami v strede námestia. Nová maxišachovnica je v severnej časti, v blízkosti katolíckeho kostola.

Prvú šachovú partiu s polmetrovými drevenými figúrkami si zahrali pred pár dňami šachisti z klubu pri Technickej univerzite vo Zvolene. V týchto dňoch sa o svoje prvé kroky na šachovom poli snažia najmä zvolenské deti.

Zapĺňanie zvolenskej zóny zábavy sa ale šachom nekončí. Do polovice októbra na nej pribudne plocha pre obľúbenú hru Človeče, nehnevaj sa a ihrisko pre pouličný basketbal s dvoma košmi.

Investícia na všetky tri ihriská vyšla zhruba na 3500 eur. Najdrahšie boli basketbalové koše a šachové figúrky, ktoré na objednávku vyrobila súkromná stolárska dielňa. Detské ihrisko sprístupnili s nadáciou Vaše zdravie, tohtoročné atrakcie financuje mesto.

Všetky ihriská môžu ľudia využívať bezplatne, príslušenstvo k nim si môžu vyzdvihnúť v informačnom centre, ktoré sídli neďaleko – v budove Starej radnice na námestí. Dostanú v ňom basketbalovú loptu, šachové figúrky ale aj farebné vesty s kockou pre živú hru Človeče, nehnevaj sa. Pri tejto hre budú totiž figúrkami samotní hráči.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.