Žena na strednej škole v Žďári dobodala na smrť 16-ročného študenta

Ilustračné foto Foto: TASR/KR PZ Banská Bystrica

Praha 14. októbra (TASR) - Kriminalisti v českom meste Žďár nad Sázavou od dnešného rána vyšetrujú prípad pobodania 16-ročného študenta tamojšej strednej obchodnej školy, ktorý napriek všetkej snahe záchranárov zomrel. Polícia zadržala po útoku 26-ročnú ženu z okresu Ostrava. Zranení boli ďalší traja ľudia - dve študentky a policajt zo zásahovej jednotky, píše spravodajský server Novinky.cz.

Zatiaľ nie je známe, nakoľko vážne zranenia majú študentky obchodnej akadémie; policajt vyviazol s ľahkým poranením, uviedla policajná hovorkyňa Jana Kroutilová.

Záchranári odviezli obe študentky do nemocnice, podľa záchranárov mala jedna z nich ťažké zranenia, ale bola pri vedomí.

Polícia preveruje totožnosť zadržanej útočníčky. Podľa dostupných informácií nemala žena so školou nič spoločné, ale motív jej činu je neznámy.

Policajti poskytli psychologickú pomoc spolužiakom aj rodičom. Na mieste teraz pracujú kriminalisti.

Útok nožom sa stal v škole v Žďári nad Sázavou v českom kraji Vysočina, približne 160 kilometrov juhovýchodne od Prahy.

Táto Stredná škola obchodná a služieb zväzu českých a moravských spotrebných družstiev ponúka žiakom odbory s maturitnou skúškou i odbory s výučným listom. Študovať možno odbory ako podnikanie, kozmetika, kuchár, kaderník alebo masér, uviedli Novinky.cz.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.