Proruské sily opäť útočili na letisko v Donecku

Muž pozoruje stúpajúci dym z letiska v Donecku Foto: TASR/AP

Kyjev 15. októbra (TASR) - Noc v Donecku bola opäť nepokojná - proruskí separatisti sa po sérii delostreleckých a mínometných útokov opäť pokúsili dobyť tamojšie letisko. Vládne sily útoky odrazili, informovala dnes agentúra UNIAN.

Prímerie, na ktorom sa obe strany konfliktu dohodli 5. septembra, bolo za posledných 24 hodín narušené celkovo viac ako 40-krát, uviedol na svojej facebookovej stránke ukrajinský vojenský analytik Dmytro Tymčuk.

Agentúra UNIAN napísala, že v druhom najväčšom meste Donbasu, v prístave Mariupol, dnes tamojšia radnica vyhlásila deň smútku za siedmimi obeťami utorkového ostreľovania okrajových štvrtí mesta proruskými separatistami. Zahynulo pri tom sedem civilistov a ďalších najmenej 16 bolo zranených.

Mesto leží na pobreží Azovského mora a je aj najväčším ukrajinským prístavom. Mariupol, ktorý počas dlhých týždňov prebiehajúceho konfliktu dostala do rúk raz jedna, raz druhá strana, je strategicky dôležitý: cez prístav sa vyváža oceľ a leží na hlavných trasách, ktoré vedú od juhovýchodnej hranice s Ruskom do zvyšku Ukrajiny.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR



Pridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.