Frešo zatiaľ nezvolal Prezídium, o ktoré ho žiada šesť krajov

Pavol Frešo Foto: TASR/Michal Svítok

Bratislava 15. októbra (TASR) - Predseda SDKÚ-DS Pavol Frešo ešte nezvolal rokovanie straníckeho Prezídia, hoci ho o to požiadali šiesti krajskí predsedovia strany. TASR to potvrdil bývalý Frešov podpredseda Viliam Novotný. O Prezídiu nič zatiaľ nevie ani šéf poslaneckého klubu Ľudovít Kaník.

Na otázku TASR, či Frešo ignoruje vôľu členov strany, Novotný povedal, že takto by to nehodnotil. "V každom prípade, ak nadpolovičná väčšina členov Prezídia žiada o zvolanie rokovania, tak predseda by sa mal snažiť v čo najbližšom termíne ho zvolať. To je môj názor. Ale kedy ho zvolá, to je jeho vec," uviedol pre TASR Novotný.

Prezídium by sa malo venovať situácii v SDKÚ-DS. Novotný pripomenul, že strana je dnes nefunkčná. "Je okyptená, má len predsedu. Nemá už ani finančný rozpočtový výbor, nemá generálneho sekretára, nemá podpredsedov. Potrebujeme situáciu vyriešiť," opísal Novotný, ktorý verí, že k vyriešeniu dôjde.

Šiesti krajskí predsedovia sa obrátili aj na stranícky súd. Chcú od neho, aby sa vyjadril k odvolávaniu Pavla Freša na nedávnom straníckom Kongrese. Súd by mal do mesiaca povedať, či na odvolanie treba trojpätinovú väčšinu všetkých delegátov Kongresu, alebo stačí prítomných na Kongrese.

Podľa Frešovych odporcov stačí väčšina prítomných. Na Kongrese hlasovalo za odvolanie Freša 160 z prítomných delegátov a za jeho zotrvanie 48. Frešo zostal na čele SDKÚ-DS, viacerí členovia vrátane mládeže SDKÚ-DS stranu po tomto opustili.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.