Začal sa veľtrh moderného bývania MODDOM

Z medzinárodného veľtrhu nábytku Foto: TASR/Pavel Neubauer

Bratislava 15. októbra (TASR) - Vyše 200 vystavovateľov z deviatich krajín sa zúčastňuje na medzinárodnom veľtrhu nábytku, bytových doplnkov a interiérového dizajnu MODDOM, ktorý sa dnes začal v Bratislave.

Na ploche 20.000 štvorcových metrov vystavovatelia sústredili kompletné vybavenie pre domy a byty. Ide najmä o nábytok a doplnky do obývacích a detských izieb, predsiení, spální, kuchyne i kúpeľne, ale aj zariadenie pre oddych a relax, záhradný nábytok a sauny.

Pestrá ponuka dáva predpoklad, že každý si vyberie podľa svojho vkusu. Okrem iného môžu zaujať kožené sedačky do všetkých interiérov v rôznych cenových úrovniach.

Návštevníci na veľtrhu nájdu aj menej tradičné kúsky. Kto má rád luxusné interiéry s nádychom klasiky, určite ocení luster zhotovený zo Swarovského krištáľov. Luster je unikát, ktorý vyrába slovenská firma v Medzilaborciach.

Na svoje si prídu aj priaznivci technologických noviniek a inteligentných pomocníkov do domácnosti. Vysávanie bude hrou s najnovšími robotickými vysávačmi Spoločnosť Samsung a internetový obchod Andrea Shop pripravili expozíciu, v ktorej si návštevníci môžu naplno vychutnať zážitok zo zakrivených televízorov a domácich kín, a zároveň otestovať novinky z bielej techniky.

Súčasťou veľtrhu je aj inšpiratívny svet umenia a dizajnu, a to aj v rámci 12. ročníka medzinárodného wokshopu Metal Inspirations.

Spoločne s veľtrhom MODDOM sa tento rok po prvý raz uskutočňuje dvojica zdravotníckych výstav Slovmedica a Non-Handicap. Portfólio 50 vystavovateľov zo štyroch krajín na ploche 1900 m2 tvoria nábytok a vybavenie do nemocníc a ordinácií, ponuka invalidných vozíkov, protéz a ďalších zdravotníckych pomôcok, úprava vozidiel pre telesne postihnutých, ale aj prezentácia liečebných kúpeľov. V spolupráci s Národnou transfúznou službou sa v priestoroch výstaviska uskutoční Výstavná kvapka pomoci. Každý, kto chce darovať krv, tak môže urobiť v piatok 17.10. od 9.00 do 12.00 h. Ponuku vystavovateľov doplní tiež odborný sprievodný program. InfoMedica, VIII. vedecká konferencia, privíta množstvo odborníkov z oblasti medicíny, biofyziky, laboratórnej diagnostiky a ďalších dôležitých odborov.

Veľtrh MODDOM je otvorený oddnes do 19.10. od 10.00 do 19.00, v posledný deň do 17.00. Výstavy SLOVMEDICA a NON-HANDICAP potrvajú do 17.10. od 10.00 do 19.00 h.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.