Budapešť bude mať opäť priame letecké spojenie s Kanadou

Ilustračné foto Foto: TASR/AP Photo

Budapešť 16. októbra (TASR) - V júni budúceho roka obnovia priame letecké spojenie dvoch kanadských miest s Budapešťou, oznámil dnes generálny riaditeľ spoločnosti Budapest Airport Jost Lammers. Podľa spravodajského servera Portfolio.hu kanadská letecká spoločnosť Ait Transat bude lietať každý štvrtok do maďarského hlavného mesta z Toronta s medzipristátím v Montreale.

Prvý let Air Transatu priletí do Budapešti 8. júna 2015 o 11.10 h a späť poletí o 12.55 h. Air Trans na tento spoj nasadí lietadlo Airbus A330-200 s kapacitou 345 miest, z nich 12 sedadiel bude v triede Club Class a 333 turistických sedadiel.

Niekdajšia maďarská letecká spoločnosť Malév ponúkala priame lety z Budapešti do Kanady, pri úsporných opatreniach ich však zrušili ako prvé, prevádzka bola stratová. Podľa servera Air Transat sa nebude môcť spoliehať pri naplnení kapacít tohto spoja výhradne na maďarský trh, ale aj na zahraničných pasažierov prestupujúcich v Budapešti.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.