Britský ošetrovateľ vyliečený z eboly sa chce vrátiť do Afriky

Ilustračné foto Foto: TASR/AP

Londýn 16. októbra (TASR) - Britský ošetrovateľ, ktorý sa vyliečil z eboly, sa chce vrátiť do západnej Afriky, aby naďalej pomáhal v boji proti epidémii. Informovala o tom dnes agentúra DPA.

"Je tam stále veľa práce a ja som v rovnakom alebo lepšom stave než vtedy, keď som sa prvýkrát rozhodol tam ísť," povedal 29-ročný Will Pooley z anglického Suffolku pre televíziu Sky News. Preňho samotného išlo vtedy i teraz o ľahké rozhodnutie, aj keď priatelia a rodina si robia starosti.

Pooley sa nakazil ebolou ako ošetrovateľ v Sierre Leone. V londýnskej nemocnici ho liečili experimentálnym liekom ZMapp a po vyliečení začiatkom septembra prepustili.

Dnes by do Sierry Leone mal doraziť zdravotný tím britskej armády. Celkovo 91 špeciálne vyškolených lekárov, ošetrovateľov a expertov na infekčné choroby má prevádzkovať liečebné centrum. V krajine sa už nachádza 40 britských vojakov, ktorí budú pracovať v zariadení s 92 lôžkami. Britská národná zdravotnícka služba (NHS) hľadá medzi svojimi pracovníkmi dobrovoľníkov na vyslanie do západnej Afriky. Dosiaľ ich záujem prejavilo vyše 600, dodáva DPA.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.