Galéria Jána Koniarka v Trnave vyhlásila nový ročník Trienále plagátu

Návrhy Foto: http://tpt.sk

Trnava 18. októbra (TASR) - Trienále plagátu Trnava (TPT) zverejnilo pre svoj 9. ročník podmienky, za ktorých sa do verejnej neanonymnej medzinárodnej súťažnej prehliadky plagátov môžu zapojiť tvorcovia z celého sveta. Hlavným organizátorom renomovaného podujatia je Galéria Jána Koniarka (GJK) v Trnave, zastrešuje ho Medzinárodná rada asociácií grafického dizajnu Icograda, vďaka čomu sa trienále radí k príbuzným festivalom plagátu v Chicagu, Lahti a Mexiku.

TPT 2015 sa bude konať od 3. septembra do 29. novembra. Uzávierka je 28. februára 2015, každý autor z kategórie profesionálov a študentov výtvarných škôl od 18 rokov môže zaslať najviac päť prác z obdobia rokov 2012 až 2015 do podkategórií reklamný plagát, kultúrno-spoločenský plagát a osobný alebo experimentálny plagát. Vystavené diela sa stanú majetkom GJK a zaradia sa do zbierky plagátov TPT. Informácie o podmienkach účasti zverejnil organizátor na weboch gjk.sk a tpt.sk.

Do 9. ročníka vstupuje TPT s vizuálom, ktorého autorom je Matúš Lelovský. Jeho návrh vybrala v máji tohto roku odborná porota spomedzi 30 prihlásených prác od 25 autorov zo Slovenska a Česka. Plagáty a postery na TPT 2015 bude hodnotiť ako vždy medzinárodná porota, ktorá rozhodne o udelení Grand Prix TPT 2015 – Ceny zakladateľa Trienále plagátu Trnava Jozefa Dóku mladšieho v hlavnej kategórii. Ďalej bude udelená Cena Icograda a tri hlavné ceny. Medzi ostatnými cenami je dominantná Cena Master's Eye Award – pre medzinárodne uznávané osobnosti grafického dizajnu.

Do uplynulého ročníka v roku 2012 poslalo svoje diela spolu 389 autorov z 33 krajín celého sveta, TPT sa radí k najvýznamnejším podujatiam svojho druhu na svete. Najväčším počtom súťažných prác sa na TPT 2012 zúčastnila Čína, po nej nasledovalo Poľsko, Japonsko, Slovensko, Írsko, Taiwan, Nemecko, a Turecko. Zúčastnili sa aj autori z Macedónska, Mexika, Ruska, Francúzska, Talianska a ďalších krajín.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.