V Himalájach stále pátrajú po nezvestných turistoch

Nepál, Himaláje Foto: TASR/AP

Káthmandu 18. októbra (TASR) - Celkový počet turistov nezvestných po prudkej snehovej víchrici v horách západného Nepálu je zatiaľ ešte neznámy, oznámili dnes zodpovedné nepálske úrady s tým, že pátranie sa dnes obnovilo.

Takmer 30 ľudí bolo vyhlásených za mŕtvych a nezvestných sú celé desiatky, citovala agentúra DPA najvyššieho predstaviteľa okresu Dolpa.

"Zatiaľ sme nedostali informácie od cestovných agentúr, že by ich klienti boli nezvestní práve v okrese Dolpa," povedal okresný šéf. "S množstvom turistov, ktorí sa vybrali do hôr v Hornej Dolpe, sa však nedokážeme skontaktovať. Turistický chodníček do okresu Mustang vedie z Dolpy, takže mnohí z tých, čo boli zachránení v Mustangu, museli prejsť tadeto," spresnil predstavený okresu Dolpa.

Snehová víchrica, ktorá sa v utorok prehnala okresmi Manang a Mustang v horách severného Nepálu, bola dôsledkom cyklónu Hudhud v susednej Indii.

Administratívny šéf okresu Dolpa ďalej uviedol, že vláda sa pri pátraní po turistoch chystá použiť aj vrtuľníky, ktoré by sa zo vzduchu mali vydať po stopách zmiznutých osôb.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.