Dvaja muži chceli od štátu neoprávnene takmer 200 tisíc eur

Ilustračné foto. "Podarilo sa im zaistiť aj výnos z nákupu tohto množstva v celkovej výške 46.000 eur," informovala 4. júla 2014 hovorkyňa policajného prezídia Andrea Dobiášová. Policajná akcia mala krycí názov FEŠIAK. Členovia organizovanej skupiny najmenej od začiatku roka 2013 až doteraz drogy zháňali, prechovávali a distribuovali pričom zisk si delili podľa postavenia v skupine. Foto: TASR/Polícia

Bratislava 20. októbra (TASR) - Fiktívnymi obchodmi mali 48-ročný Michal S. a 38-ročný Tibor B. spôsobiť štátu škodu takmer 200.000 eur. K vyplateniu peňazí nakoniec nedošlo, pretože vyšetrovateľom z Národnej kriminálnej agentúry (NAKA) sa ich podarilo zadržať. TASR o tom informoval dnes hovorca Prezídia Policajného zboru Michal Slivka.

Stíhaní sú zatiaľ na slobode, v prípade dokázania viny im hrozí trest odňatia slobody na sedem až 12 rokov. "Vyšetrovateľ ich obvinil z daňového podvodu a skrátenia dane," povedal. NAKA spolu s bratislavskými a trnavskými policajtmi zaistila počas domovej prehliadky a prehliadky iných priestorov listiny, počítače a pamäťové médiá. "Policajti zadržali aj jedného podozrivého a predviedli niekoľko svedkov," poznamenal hovorca.

Michal S. a Tibor B. mali podľa polície v roku 2012 vytvoriť sieť obchodných spoločností so sídlom na Slovensku a v Česku. Sieť mala slúžiť na fiktívne obchody deklarované dokladmi, ktoré mali na tento účel zabezpečiť obvinení. Predmetom predstieraných obchodov mal byť rôzny stavebný materiál a výrobná linka. Slivka upozornil, že jedna zo spoločností si následne uplatnila nadmerný odpočet DPH, ktorý bol neoprávnený. "Štátu tak vznikla škoda najmenej 176.000 eur, z ktorých sa podarilo zachrániť viac ako 160.000 eur," dodal.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.