Vodič v Košiciach vydal pri kontrole okrem dokladov aj marihuanu

Ilustračné foto Foto: TASR/U.S. DEA

Košice 21. októbra (TASR) – Prekvapenie čakalo policajnú hliadku, ktorá v pondelok (20.10.) na Južnej triede v Košiciach zastavila a kontrolovala vodiča osobného vozidla pre priestupok na úseku bezpečnosti a plynulosti cestnej premávky. Dvadsaťdeväťročný Košičan mužom zákona predložil okrem dokladov potrebných na vedenie vozidla aj balíček s obsahom zelenej sušiny, zabalenej v novinovom letáku.

"Vodič policajtom netajil, že je to marihuana, ktorú dobrovoľne vydáva. Zaistená sušina bola zaslaná na expertízu," informoval dnes košický krajský policajný hovorca Alexander Szabó.

Policajný vyšetrovateľ začal trestné stíhanie vo veci prečinu nedovolenej výroby omamných a psychotropných látok, jedov alebo prekurzorov, ich držanie a obchodovanie s nimi. "Ak sa potvrdí, že ide o drogu, mladému Košičanovi bude v prípade dokázania viny hroziť až päťročné väzenie," konštatoval Szabó.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.