Po výbuchu plynu v centre poľských Katovíc sú traja nezvestní

Foto: Teraz.sk

Katovice 23. októbra (TASR) - Silný výbuch plynu dnes čiastočne zničil dom v centre juhopoľských Katovíc. Po explózii zostali nezvestné tri osoby a päť zranených previezli do nemocnice, oznámila poľská televízia TVN24.

Následkom ranného výbuchu sa zrútilo niekoľko poschodí budovy a na streche vznikol rozsiahly požiar. Na mieste zasahovali desiatky hasičov, ako aj skupina špeciálne cvičených pátracích psov.

Postup záchranných a pátracích prác komplikoval požiar a obavy ohľadne stability zvyšnej časti objektu. Hasiči preventívne evakuovali aj nájomníkov z okolitých domov. Prehľadávanie trosiek budovy možno potrvá až do piatka.

Presný počet osôb, ktoré sa v čase výbuchu nachádzali v budove, nie je známy. V dome bolo celkovo 25 registrovaných obyvateľov. Z poškodeného domu sa podarilo uniknúť asi desiatim osobám, päť z nich následne hospitalizovali.

Osud troch nezvestných je nejasný - stále nie je známe, či sa v čase výbuchu nachádzali v budove. Predbežné informácie naznačujú, že tam neboli, čo však bude ešte potrebné ešte overiť.

Vo všetkých troch prípadoch ide o obyvateľov bývajúcich v tých častiach domu, ktoré sú momentálne úplne zavalené troskami.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.