Višňovský asistoval, New York Islanders však prehrali s Winnipegom 3:4

Ľubomír Višňovský v súboji o puk s ľavým krídlom Winipegu Andrewom Laddom Foto: TASR/AP

New York 29. októbra (TASR) - V zámorskej NHL v noci na stredu zo slovenských hokejistov bodoval iba obranca Ľubomír Višňovský, jeho New York Islanders však prehrali s Winnipegom 3:4. Brankár "ostrovanov" Jaroslav Halák kryl 26 striel. Columbus s Markom Daňom prehral s Ottawou 2:5, Carolina s Andrejom Sekerom podľahla Vancouveru 1:4. Buffalo s Andrejom Meszárošom prehralo v Toronte 0:4, slovenský obranca si pripísal na konto dve mínusky, V dueli medzi Dallasom a St. Louis (3:4 po predĺžení) sa v drese hostí zaskvel Rus Vladimir Tarasenko, ktorý zaznamenal hetrik a asistenciu.

Po dvoch zápasoch sa do bránky Islanders vrátil Jaroslav Halák, ale duel s Winnipegom mu vôbec nevyšiel. Slovenský brankár čelil 30-tim strelám Jets a inkasoval z nich štyri góly, pričom ani pri jednom svoj tím nepodržal. Pri víťaznom zásahu hostí vyrazil strelu Bryana Littla rovno na hokejku kapitána Winnipegu Andrewa Ladda a ten svojim druhým gólom v zápase rozhodol. "Nebol to môj najlepší zápas... V ďalších musím podať lepší výkon," sebakriticky priznal pre zámorské médiá Halák, ktorý chytal prvýkrát po viac ako týždni, keď ho v priebehu zápasu s Torontom vystriedal Chad Johnson. Ten potom nastúpil na dva zápasy a vychytal víťazstvá v Bostone a s Dallasom. Newyorské médiá tak špekulujú, či Halák nepríde o post jednotky. Tréner John Capuano však tieto špekulácie zmietol zo stola. Winnipeg viedol 3:1, ale domáci hokejisti v druhej časti druhej tretiny vyrovnali, keď sa presadili John Tavares a Michail Grabovskij, ktorému prihral Ľubomír Višňovský a zaznamenal prvú asistenciu v sezóne. Víťazný gól dal Ladd v 44. minúte.

Marián Hossa sa nepriblížil k magickej hranici

Marián Hossa sa v zápase s Anaheimom nepriblížil k magickej hranici 1000 kanadských bodov, ku ktorej mu stále chýbajú dva. Blackhawks nenašli recept na vynikajúceho brankára Anaheimu Johna Gibsona, ktorý chytil všetkých 38 striel a vo svojom šiestom zápase v kariére zaznamenal druhý shutout. Hossa 21-ročného brankára ohrozil tromi strelami. O tesnom víťazstve Ducks 1:0 rozhodol v 52. minúte v oslabení Devante Smith-Pelly, keď využil veľkú chybu Brenta Seabrooka na modrej čiare a v sólovom nájazde prekonal nováčika v bránke Blackhawks Scotta Darlinga. "Seabrook sa potkol a vyštartovali sme s Coglianom do sóle. Obaja sme chceli dať gól, ale ja som bol rýchlejší," povedal Smith-Pelly po treťom góle v sezóne. Hossa bol pri jeho zásahu na ľade a preto zaznamenal mínusový bod. Hokejisti Caroliny prehrali aj vo svojom ôsmom zápase a ako posledný tím NHL stále čakajú na prvé víťazstvo v sezóne. Hurricanes nepomohol ani návrat kapitána Erica Staala do zostavy a vo Vancouveri prehrali 1:4. Hrdinom duelu bol Ryan Miller, ktorý sa stal 30. brankárom v histórii NHL s 300 víťazstvami. Radosť z čistého konta mu v 52. minúte pokazil svojom piatym gólom v sezóne český útočník Jiří Tlustý. Aj tak však mal Miller dôvod na úsmev. "Z víťazstiev má každý radosť a som rád, že som ich dosiahol už 300. Na druhej strane to znamená, že už som tu dosť dlho," povedal 34-ročný brankár, ktorý chytá svoju 12. sezónu v NHL. Viac ako 23 minút odohral v drese Caroliny slovenský obranca Andrej Sekera a zaznamenal jeden strelecký pokus.

Daňo opäť v zostave

Columbus aj s Markom Daňom v zostave prehral s Ottawou 2:5. Blue Jackets sužujú v poslednom čase zranenia a zoznam maródov sa po tomto zápase ešte rozšíril. Obranca James Wisniewski si zlomil prst a bude chýbať jeden až dva týždne a zápas nedohral po tvrdom náraze center Artem Anisimov. Už v tomto stretnutí chýbali Matt Calvert, Cam Atkinson, Nick Foligno a brankár Sergej Bobrovskij. Duel bol po dvoch tretinách vyrovnaný 2:2, Senators rozhodli o víťazstve tromi gólmi v tretej tretine. Prvou hviezdou zápasu bol brankár Robin Lehner, ktorý čelil 38 strelám, s bilanciou 2+1 zažiaril Clarke MacArthur. Daňo bol na ľade 11 minút, zaznamenal dva strelecké pokusy a štyri bodyčeky. Buffalo prehralo v Toronte 0:4, keď si dve mínusky pripísal slovenský obranca Andrej Meszároš. Asi najjednoduchšie čisté konto v kariére zaznamenal brankár Jonathan Bernier, ktorý čelil len 10 strelám Sabres. Toronto vyrovnalo klubový rekord z 5. januára 2002, keď zdolali Ottawu 3:1 a dovolilo súperovi vystreliť tiež len desaťkrát. V bránke Toronta bol vtedy Curtis Joseph. "Zápas sme mali pod kontrolou a hrali sme dobre," povedal Bernier. Domáci hokejisti vyslali na bránku 37 striel a Buffalo od väčšej prehry zachránil výbornými zákrokmi český brankár Michal Neuvirth. V štvrtej formácii Toronta nastúpil slovenský útočník Richard Pánik a zaznamenal jednu strelu.

"Diabli" z New Jersey viedli v Pittsburghu v 9. sekunde 1:0 a v 26. minúte 3:1, ale nakoniec odišli z ľadu Penguins s debaklom. Domácich naštartoval v presilovke o dvoch hráčov Jevgenij Malkin a "tučniaci" potom strelili ďalších šesť gólov. "V úvode druhej tretiny to s nami vyzeralo, ale bolo dôležité, že sme v presilovke dali gól a že krátko na to vyrovnal Hörnqvist. Som rád, že skórovali sedem rôznych hráčov, svedčí to o vyrovnanosti nášho tímu," povedal tréner Pittsburghu Mike Johnston. Jediným dvojgólovým strelcom bol kapitán Sidney Crosby. Tampa Bay zdolala na domácom ľade Arizonu 7:3, keď sa prvým hetrikom v kariére blysol 21-ročný ruský útočník Nikita Kučerov. "Prvýkrát v kariére som zažil, že diváci hádžu šiltovky na ľade. Bol to skvelý pocit," povedal Kučerov. Štyri kanadské body za štyri asistencie zaznamenal center Tyler Johnson.

Prvý hetrik v kariére zaznamenal aj ďalší ruský mladík Vladimir Tarasenko

Prvý hetrik v kariére zaznamenal aj ďalší ruský mladík Vladimir Tarasenko. Dvadsaťdvaročný útočník rozhodol o víťazstve St. Louis v Dallase 4:3 po predĺžení. Tarasenko vyrovnal na 1:1, potom na 3:3 a nakoniec v predĺžení potrestal vylúčenie Tylera Seguina. Okrem troch gólov zaznamenal Tarasenko aj asistenciu. "Som veľmi šťastný, ďakujem mojim spoluhráčom, ktorí mi ku gólom pomohli," povedal Tarasenko. "Žraloci" so San Jose vyhrali v Colorade 3:2 po nájazdoch, v ktorých skórovali Patrick Marleau a Joe Pavelski. Sharks vyslali na brankára Semjona Varlamova 51 striel, najaktívnejší bol Pavelski, ktorý vystrelili 10-krát. Montreal vyhral v kanadskom derby v Calgary 2:1 po nájazdoch, v ktorých rozhodol PA Parenteau. Flames boli lepším tímom, ale hostí podržal brankár Carey Price, ktorý zaznamenal 37 zákrokov. Montrealu stačilo na víťazstvo 19 striel.

sumáre:

BOSTON - MINNESOTA 3:4 (1:1, 2:0, 0:3)

Góly: 19. Griffith (Krejčí, Trotman), 26. Griffith (Campbell, Lucic), 37. Lucic (Krug, Griffith) – 5. Niederreiter (Vanek), 45. Parise (Granlund, Spurgeon), 47. Fontaine (Carter, Cooke), 55. Scandella (Zucker, Coyle). Brankári: Rask - Bäckström, strely na bránku: 28:42, 17.565 divákov.

NY ISLANDERS – WINNIPEG 3:4 (1:0, 2:3, 0:1)

Góly: 2. Nelson (Boychuk, Okposo), 35. Tavares (Nelson, Boychuk), 36. Grabovskij (VIŠŇOVSKÝ) – 22. Ladd (Little, Enström), 25. Postma, 32. Trouba (Stuart, Little), 44. Ladd (Little, Frolík). Brankári: HALÁK - Pavelec, strely na bránku: 21:30, 11.508 divákov.

PHILADELPHIA - LOS ANGELS 3:2 pp (2:1, 0:0, 0:1 - 1:0)

Góly: 6. Raffl (Giroux, Voráček), 20. VandeVelde (Voráček, Schultz), 63. B. Schenn – 14. Toffoli, 46. Richards (Doughty, Clifford). Brankári: Emery - Quick, strely na bránku: 43:40, 19.873 divákov.

PITTSBURGH – NEW JERSEY 8:3 (1:1, 4:2, 3:0)

Góly: 8. Comeau (Dupuis), 29. Malkin (Hörnqvist, Letang), 33. Hörnqvist (Despres), 38. Adams (Sutter), 39. Crosby (Kunitz, Despres), 46. Dupuis (Downie, Määttä), 54. Downie (Comeau, Sutter), 57. Crosby – 1. Zubrus (Zajac, Jágr), 23. Josefson (Gionta), 26. Ruutu (Gionta, Greene). Brankári: Fleury - Schneider (41. Clemmensen), strely na bránku: 33:19, 18.650 divákov.

COLUMBUS - OTTAWA 2:5 (1:1, 1:1, 0:3)

Góly: 6. Savard (Anisimov, Wennberg), 39. Atkinson (Wisniewski, Johansen) – 7. MacArthur (Karlsson, Ryan), 22. Smith (Ceci), 44. Karlsson (Turris, Lehner), 51. Chiasson (MacArthur, Stone), 52. MacArthur (Turris). Brankári: McElhinney - Lehner, strely na bránku: 38:34, 14.749 divákov.

TORONTO – BUFFALO 4:0 (0:0, 1:0, 3:0)

Góly: 40. Bozak (Kessel, Rielly), 45. Kessel (Santorelli), 46. van Riemsdyk (Rielly, Bozak), 50. Gardiner (Winnik, Komarov). Brankári: Bernier - Neuvirth, strely na bránku: 37:10, 18.898 divákov.

TAMPA BAY - ARIZONA 7:3 (2:0, 2:2, 3:1)

Góly: 8. Kučerov (Gudas, Johnson), 13. Filppula (Killorn, Stamkos), 24. Kučerov (Johnson, Palát), 38. Boyle, 49. Kučerov (Johnson, Brewer), 50. Boyle (Brown, Stralman), 59. Carle (Johnson, Šustr) – 35. Doan (Stone, Vermette), 39. Erat (Hanzal, Gagner), 53. Crombeen (Vitale, Ekman-Larsson). Brankári: Bishop - Smith (50. Dubnyk), strely na bránku: 35:25, 17.511 divákov.

CHICAGO - ANAHEIM 0:1 (0:0, 0:0, 0:1)

Góly: 52. Smith-Pelly. Brankári: Darling - Gibson, strely na bránku: 38:25, 21.233 divákov.

DALLAS - ST. LOUIS 3:4 pp (1:1, 1:1, 1:1 - 0:1)

Góly: 14. Oleksiak (Seguin, Jamie Benn), 26. Seguin (Spezza, Daley), 44. Daley (Goligoski) – 14. Tarasenko (Lehterä, Shattenkirk), 27. Lehterä (Tarasenko, Steen), 52. Tarasenko (Lehterä), 62. Tarasenko (Shattenkirk, Pietrangelo). Brankári: Lehtonen - Elliott, strely na bránku: 28:27, 16.232 divákov.

COLORADO - SAN JOSE 2:3 pp a sn (0:1, 1:0, 1:1 - 0:0, 0:1)

Góly: 34. Tanguay (Jonhson, Hejda), 44. Landeskog (O'Reilly, Hejda) – 10. Burns (Mueller, Thornton), 46. Couture (Braun, Wingels), rozh. náj. Marleau. Brankári: Varlamov - Niemi, strely na bránku: 33:51, 14.552 divákov.

CALGARY - MONTREAL 1:2 pp a sn (0:0, 1:1, 0:0 - 0:0, 0:1)

Góly: 23. Giordano (Gaudreau, Brodie) – 33. Gilbert, rozh. náj. Parenteau. Brankári: Hiller - Price, strely na bránku: 38:19, 19.289 divákov.

VANCOUVER – CAROLINA 4:1 (1:0, 2:0, 1:1)

Góly: 2. Richardson (Kassian, Matthias), 21. Vey (Vrbata, H. Sedin), 39. Hansen (Weber, Sbisa), 60. Richardson (Burrows, Tanev) – 52. Tlustý (E. Staal, Skinner). Brankári: Miller - Ward, strely na bránku: 25:30, 18.234 divákov.

Jaroslav Halák (Islanders) 58:55 4/30 86,7

/legenda: minutáž, góly, asistencie, body, (+/-), strely na bránku, trestné minúty, brankári: minutáž, počet inkasovaných gólov/počet striel, percentuálna úspešnosť zásahov/