KANÍK: Novela zákona o dani z príjmov zhorší podnikateľské prostredie

Ľudovít Kaník ilustračné foto Foto: TASR/Martin Baumann

Bratislava 29. októbra (TASR) - Poslanci Národnej rady (NR) SR odštartovali dnešné rokovanie novelou zákona o dani z príjmov z dielne Ministerstva financií (MF) SR.

Opozičný poslanec Ľudovít Kaník (SDKÚ-DS) je presvedčený, že jej prijatie bude negatívnou správou pre podnikateľov na Slovensku. "Táto novela sa vyznačuje jedným zásadným. Zhorší podnikateľské prostredie na Slovensku. Tento zákon vytiahne od ľudí, od podnikateľov 265 miliónov eur. Peniaze mohli byť použité na rozvoj pracovných miest, na udržanie firiem pri živote a budú použité na iné záležitosti," skonštatoval na úvod desiateho rokovacieho dňa 39. schôdze Kaník.

Zároveň je presvedčený, že vláda Roberta Fica nešetrí. "Vláda stláča deficit tak, že viac žmýka od ľudí a viac ich oberá o peniaze. Nie, že by sa uskromnila a intenzívnejšie nasadila tempo racionalizácie výdavkov, ale zvyšuje svoje výdavky a zvyšuje tlak na výber daní," tvrdí Kaník.

Vládny poslanec Daniel Duchoň (Smer-SD) odmietol Kaníkovu kritiku, že Slovensku sa firmy vyhýbajú. Práve naopak, upozornil, že na Slovensko prichádzajú investori. "Nehovorme stále o zhoršujúcom sa podnikateľskom prostredí," podotkol Duchoň.

Právnu normu, ktorá prináša zmeny v odpisovaní hmotného majetku, či zavádza limity napríklad pri kúpe vozidla určeného na podnikanie, otvorili poslanci ešte minulý týždeň.

Do rozpravy sú stále prihlásení poslanci len písomne. Novela si však v pléne dnes ráno získala pozornosť len asi dvadsiatich poslancov zo 150 zákonodarcov.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.