Fakultná nemocnica Trnava vydáva Magazín pre pacientov a zamestnancov

Ilustračné foto. Foto: FAKULTNÁ NEMOCNICA TRNAVA

Trnava 29. októbra (TASR) – Magazín, určený pre pacientov a zamestnancov začala vydávať Fakultná nemocnica (FN) v Trnave. Bezplatný štvrťročník chce prinášať správy o chode zdravotníckeho zariadenia, predstavovať zamestnancov, ktorí stoja za pokrokmi nemocnice i odkrývať postupne jej zákulisie. Náklad má 1000 kusov.

"Pre pacientov by mal byť Magazín spoločníkom pri chvíľach čakania na výkony či vyšetrenia," povedal pre TASR hovorca FN Matúš Stračiak. Časopis nájdu na všetkých oddeleniach FN. V prvom čísle Magazínu je editoriál riaditeľa FN Martina Tabačeka. Rozhovor s prednostom Onkologickej kliniky FN Marianom Streškom je o tom, že onkológia je vo veľkej miere o komunikácii a rozhovor s primárom Očného oddelenia Romanom Ondreičkom je zase o prístupe k oftalmológii cez techniku a fyziku. Čitatelia sa dozvedia o projekte parkovania vo FN, a o projekte výstavby nových pavilónov, v historickom seriáli sa môžu dočítať o prvom trnavskom špitáli. Časopis predstavuje aj ľudí z nádvornej čaty a píše o ekonomických výsledkoch FN a charitatívnej akcii. Pripojená je aj mapa areálu FN, rozhovor s viceprimátorom Trnavy Bystríkom Stankom o tom, že by sa mohla opäť otvoriť zubná pohotovosť a rozhovor s podpredsedníčkou NR SR Renátou Zmajkovičovou o jej iniciatíve v súvislosti s artiklom v automatoch na školách. "Do Magazínu prispievajú zamestnanci FN, budeme radi, ak sa pripoja aj pacienti so svojimi postrehmi," dodal Stračiak.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.