Kandidáti na primátora Bratislavy sa chcú viac stretávať s občanmi

Foto: TASR/Štefan Puškáš

Bratislava 29. októbra (TASR) – Kandidáti na post bratislavského primátora sa počas oficiálnej predvolebnej kampane chcú zamerať najmä na osobné stretnutia s občanmi. Využívať však budú aj možnosti vonkajšej reklamy.

Súčasný primátor Bratislavy Milan Ftáčnik, ktorý kandiduje ako nezávislý s podporou strany Smer-SD, odštartuje kampaň dnes jazdou v bratislavskej električke. "Svoju cestu začne o 11.30 h v Rači na Komisárkach a ukončí ju symbolicky v centre meste na Kamennom námestí, pričom cestovanie v električke využije na osobnú komunikáciu s Bratislavčanmi," informoval riaditeľ kancelárie bratislavského primátora Ľubomír Andrassy. Dodal, že Ftáčnik bude túto netradičnú formu priameho kontaktu s občanmi využívať do 12. novembra. Prostriedky MHD ako miesto stretnutia s obyvateľmi Bratislavy zvolil Ftáčnik podľa Andrassyho preto, lebo tému dopravy, investícií a modernizácie bratislavskej MHD považuje za strategickú pre ďalšie volebné obdobie.

Milan Kňažko bude podľa Petra Marčana z jeho volebného tímu využívať doterajšie spôsoby komunikácie svojej kampane. "Pribudne určite aj počet diskusií a osobných stretnutí s občanmi," povedal pre TASR Marčan. Výraznejšie zmeny v kampani však podľa neho nenastanú. Rozhodnutie pravicových strán o podpore Milana Kňažka podľa Marčana nebude znamenať rozšírenie a zvýšenie počtu bilbordov či iných možností vonkajšej reklamy. "Toto vôbec nebolo predmetom rozhovorov," povedal Marčan.

Ivo Nesrovnal avizoval, že chce využiť čo najčastejší kontakt s občanmi Bratislavy. "Budem sa s nimi stretávať v uliciach každý deň od rána do večera," uviedol pre TASR.

Aj ďalší z kandidátov Miroslav Dragun z občianskeho združenia Nie ropovodu! chce každý deň diskutovať s obyvateľmi hlavného mesta v jeho uliciach. Výnimkou bude iba 1. november.

Gabriel Karácsony (Priama demokracia) uvažuje nad menšou letákovou akciou, propagujúcou jeho kandidatúru. "Rád by som u nás v Rusovciach, kde bývam, zorganizoval pred voľbami aj diskusiu všetkých kandidátov na post primátora," povedal pre TASR.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.