Bubeníka skupiny AC/DC Phila Rudda obvinili z pokusu zariadiť vraždy

Bubeník svetoznámej austrálskej hudobnej skupiny AC/DC Phil Rudd odchádza zo súdu 6. novembra 2014 v novozélandskom meste Touranga. Polícia na Novom Zélande obvinila bubeníka svetoznámej austrálskej hudobnej skupiny AC/DC Phila Rudda z pokusu o dohodnutie vrážd, z vyhrážky zabitím a z vlastnenia narkotík. Foto: TASR/AP

Wellington 6. novembra (TASR) - Polícia na Novom Zélande dnes obvinila bubeníka svetoznámej austrálskej hudobnej skupiny AC/DC Phila Rudda z pokusu o dohodnutie vrážd, z vyhrážky zabitím a z vlastnenia narkotík.

Austrálčan (60) sa nepriznal k žiadnemu z obvinení, keď sa nakrátko objavil na súde v meste Tauranga, približne 200 kilometrov juhovýchodne od Aucklandu.

Obvinený sa má znovu pred súd postaviť koncom tohto mesiaca. V prípade odsúdenia za najzávažnejší trestný čin - za pokus o dohodnutie vrážd - hrozí Ruddovi desať rokov väzenia.

Polícia zatkla Rudda, ktorého vlastné meno je Phil Witschke, počas razie v jeho dome dnes skoro ráno. Razia nasledovala po informácii od "člena verejnosti", dodala polícia.

Podrobnosti o obvineniach úrady neposkytli, napísala tlačová agentúra Reuters.

Podľa spravodajského portálu The Sunlive sa Rudd údajne pokúšal zariadiť vraždu dvoch ľudí a jednému z nich sa koncom septembra vyhrážal zabitím.

Austrálsky rodák Rudd sa presťahoval po prímorského mesta Tauranga po tom, čo ho z kapely v roku 1983 vyhodili. K AC/DC sa znovu pridal v roku 1994, ale zostal žiť na Novom Zélande, kde vlastní reštauráciu.

V roku 2010 ho odsúdili za prechovávanie marihuany a dostal tiež pokutu.

Austrálska hardrocková skupina AC/DC má 2. decembra vydať svoj prvý album za posledných päť rokov.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.