Ako vianočné darčeky sú čoraz obľúbenejšie poukazy na pobyt či relax

Teplá voda v relaxačných bazénoch v kúpeľoch Trenčianske Teplice Foto: TASR/Radovan Stoklasa

Bratislava 8. novembra (TASR) - Počas tohto roka nastupuje nový trend vianočných darčekov.

Ľudia sa chcú viac obdarúvať zážitkovými darčekmi, poukazmi na relax či víkendovými pobytmi. Vyplýva to z novembrového spotrebiteľského prieskumu zľavového portálu Zľavomat.sk.

"Ľudia vyhľadávajú ponuky v podobe zážitkov a oddychovania, ako sú napríklad masáže, wellness pobyty či akvaparky," priblížil marketingový manažér portálu Rastislav Benka. Slováci chcú takto podľa jeho slov najbližších odmeniť darčekom pod stromček, z ktorého načerpajú silu do nového roka.

Nákupy pred Vianocami pritom stúpajú podľa Benku na portáli dvoj až trojnásobne oproti bežným mesiacom roka. Najžiadanejšími darčekmi sú už každoročne všetky foto predmety, napríklad vo forme kalendárov, kníh, obrazov alebo šálok s fotografiami najbližších.

"Nielen bežní zákazníci, ale aj online spotrebitelia nakupujú darčeky na poslednú chvíľu. Objednávky rastú najviac koncom novembra," opísal Benka.

Takéto internetové nakupovanie je podľa neho najpopulárnejšie najmä u generácie vo veku 25 a viac rokov.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.