V klube, kde zbierali pomoc pre presídlencov z Donbasu, vybuchla nálož

Aktivisti ničia sochu bývalého komunistického revolucionára Vladimira Lenina počas proukrajinského zhromaždenia 28. septembra 2014 v Charkove, ilustračné foto. Foto: TASR/AP

Kyjev 10. novembra (TASR) - Najmenej 11 zranených si v nedeľu večer vyžiadal útok na rockový klub vo východoukrajinskom meste Charkov, ktorý zbieral humanitárnu pomoc pre presídlencov a dobrovoľníkov pôsobiacich v zóne tzv. protiteroristickej operácie (ATO).

Polícia prípad vyšetruje ako teroristický čin, informovali agentúry Ukrinform a UNIAN. Spočiatku vyšetrovatelia dávali prednosť hypotéze o výbuchu spôsobenom únikom plynu. Očití svedkovia však uviedli, že neznáma osoba zanechala v blízkosti barového pultu batožinu, ktorá zrejme obsahovala časovanú nálož.

Manažér klubu Michail Ozerov spája výbuch v podniku s dobrovoľníckymi aktivitami jeho vedenia a zamestnancov, keďže poskytujú pomoc presídlencom z oblasti Donbasu, kde od jari prebieha ATO, ako aj vojakom a príslušníkom Národnej gardy, ktorí sa na ATO priamo zúčastňujú. V nedeľu večer usporiadali v klube ďalšiu zbierku.

Všetkých zranených museli hospitalizovať. Stav dvoch z nich označili lekári za vážny.

Výbuch spôsobil aj veľké materiálne škody na zariadení podniku i na autách, ktoré boli zaparkované pred budovou.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.