HADVIČÁK: Mám v pláne zaviesť v B.Bystrici projekt Transparentné mesto

Kandidát na primátora Banskej Bystrice. Foto: strana-tip.sk

Banská Bystrica 10. novembra (TASR) - O post primátora Banskej Bystrice sa v nadchádzajúcich komunálnych voľbách uchádza 15 kandidátov. Kandidát strany TIP, 36-ročný riaditeľ spoločnosti Ľubomír Hadvičák by okrem iného chcel podľa vzoru mesta Martin pracovať na projekte Transparentné mesto.

Aké boli dôvody, pre ktoré ste sa rozhodli kandidovať na post primátora Banskej Bystrice?

Jednoznačne chcem pomôcť Banskej Bystrici, pomôcť ľuďom. Chcem im dať nádej na lepší život v našom meste. Rozhodnutie kandidovať na primátora neprišlo v jednom momente, ale formovalo sa postupne a dlhodobo. Moja kandidatúra nie je prázdnym alebo povrchným rozhodnutím, je zrelým rozhodnutím muža, ktorý vidí zmysel v ľudskom šťastí a spokojnosti. Som hlboko presvedčený, že len miesto, kde ľudia žijú v spokojnosti, dáva záruku, že naše deti vyrastú v zdravom a slušnom prostredí. Musíme dosiahnuť to, aby ľudia v tomto meste mali šancu na dôstojný život a nemuseli hľadať prácu v zahraničí, odkiaľ sa iba prizerajú, ako sa im rozpadávajú rodiny. Banská Bystrica je mesto, kde som sa narodil, zažil prvý bozk, prvú facku, a aj preto mi na tomto meste z celého srdca záleží.

Ak by ste bol zvolený za primátora, čo by ste hneď po zvolení urobili ako prvé?

Moje prvé kroky budú určite viesť k riešeniu najvážnejšieho problému v meste a tým je nezamestnanosť. Chcem sa stretnúť s banskobystrickými podnikateľmi a dohodnúť sa na lepšej spolupráci s mestom, vypočuť si ich názory a ponúknuť im vyššie zapájanie do verejných obchodných súťaží, ktoré mesto vyhlasuje. Bol by som rád, keby mestské financie ostávali prioritne doma a naši podnikatelia mali viac práce a zamestnávali viac ľudí z Banskej Bystrice.

Ktoré oblasti by sa mali v meste rozvíjať najviac?

Zamestnanosť, prílev investícií, ktoré prinesú ľuďom prácu a lepší život. Nesmieme zabudnúť ani na cestovný ruch, vzdelávanie, šport a kultúru. A veľký dôraz kladiem aj na transparentnosť a otvorenosť mesta voči svojim obyvateľom.

Môžete spomenúť aj konkrétne návrhy, ako zlepšiť život občanom mesta?

Hneď po svojom nástupe do funkcie primátora chcem začať pracovať na projekte Transparentné mesto, podobne, ako to urobili v Martine, chcem vymeniť všetky staré svetlá verejného osvetlenia za nové a úsporné, ako to urobili v Senci, zlepšiť výber daní aj prostredníctvom zavedenia mestských poukážok, ako sa to podarilo v Turčianskych Tepliciach, chcem vytvoriť projekt brigád pre študentov, zabezpečiť oplotené výbehy pre psy, dostatok vreciek a smetných košov, ale aj pozdvihnúť tunajší priemyselný park. Je toho samozrejme oveľa viac, čitatelia nájdu môj program na mojej webstránke.

Aké zmeny by po vašom prípadnom nástupe na post primátora čakali mestský úrad?

Potrebné bude vykonať audit, ktorý by zefektívnil systém práce na radnici, zaviesť vyššiu transparentnosť, najmä pri verejných obchodných súťažiach, využívať pritom elektronické aukcie, ktoré zamedzia kšeftom. Rovnako bude potrebné vykonať finančný audit a audit uzatvorených zmlúv. Začať treba s čistým stolom a nastaviť fungovanie úradu tak, aby pracoval otvorene a efektívne. Všetko bude smerovať k tomu, aby nám verejnosť videla na prsty a nemala dôvod spochybňovať našu prácu a rozhodnutia.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.