Správna rada riaditeľku piešťanskej nemocnice zatiaľ neodvolala

Nemocnica Alexandra Wintera v Piešťanoch Foto: nemocnicapiestany.sk

Piešťany 11. novembra (TASR) – Správna rada piešťanskej Nemocnice Alexandra Wintera sa na svojom prvom zasadnutí s novými nominantmi za Ministerstvo zdravotníctva SR v pondelok 10. novembra nezaoberala odvolaním súčasnej riaditeľky zariadenia Márie Domčekovej. Noví členovia si vyžiadali dokumentáciu o verejnom obstarávaní o medializovanom nákupe CT prístroja.

Ministerstvo zdravotníctva nahradilo svojich nominantov v správnej rade piešťanskej nemocnice po prepuknutí kauzy. Bývalá ministerka zdravotníctva Zuzana Zvolenská štyroch nominantov odvolala 4. novembra z dôvodu, že ju riadne neinformovali o dianí v nemocnici. Pre nákup predraženého CT-prístroja od firmy Medical Group odstúpila Zvolenská, rovnako ako aj predsedníčka dozornej rady nemocnice, podpredsedníčka parlamentu Renáta Zmajkovičová. Novou predsedníčkou správnej rady je Jana Kováčová, ďalšími troma členmi za štát sú Milan Brdársky, Petra Kováčiková a Peter Magula. Člen správnej rady, lekár nemocnice Alan Suchánek a členka, zdravotná sestra Magdaléna Kovačovičová naďalej kritizujú počet nominantov ministerstva, podľa nich má byť zastúpené len tromi členmi rady.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.