Synovia podrezali krk vlastnej matke a sestrám v Pakistane

Foto: TASR/AP Photo/Muhammed Muheisen

Islamabad 11. novembra (TASR) - Dvaja mladí muži v Pakistane zavraždili svoju matku a dve nevlastné dospievajúce sestry po tom, čo ich obvinili z cudzoložstva. Informovala o tom tlačová agentúra DPA s odvolaním sa na dnešné oznámenie polície.

Zločiny boli spáchané v pondelok neskoro večer vo východopakistanskom meste Láhaur.

Obaja podozriví, jeden tínedžer a druhý dvadsiatnik, podrezali hrdlá všetkým trom obetiam, keď sa ženy vrátili domov z návštevy príbuzných v inom meste.

Podozriví sa ešte dnes majú postaviť pred súd.

Mladíci sa pri vypočúvaní priznali k činom a uviedli, že mali podozrenie, že ich nevlastné sestry praktizujú prostitúciu.

Pod zámienkou obrany rodinnej cti je každý rok podľa odhadov zabitých 1500 žien. Uviedla to ľudskoprávna organizácia Aurat Foundation so sídlom v pakistanskej metropole Islamabad i ďalšie organizácie, ktoré monitorujú takéto prípady.

Podozriví páchatelia často uniknú trestu, pretože využijú vo svoj prospech medzery v zákonoch, ktoré sú podľa právnikov nemoderné a príliš zložité, a tak umožňujú rodinám ospravedlniť vrahov.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.