Strážske námestie v Poprade je pre chodcov bezpečnejšie

Erb mesta Poprad Foto: Heraldický register

Poprad 12. novembra (TASR) - Strážske námestie v popradskej mestskej časti Stráže je pre chodcov bezpečnejšie. Prispelo k tomu dobudovanie chodníka s priechodom pre chodcov a jeho nasvietením, vybudovanie deliaceho pásu pri autobusovej zastávke, premiestnenie prístrešku zastávky Mestskej hromadnej dopravy a realizácia samotnej nástupnej plochy. Upravilo sa tiež schodisko a vjazd pri požiarnej zbrojnici zámkovou dlažbou. Samospráva investovala do týchto prác 49.000 eur.

„Na Strážskom námestí sme zároveň dobudovali aj šesť parkovacích miest zo zámkovej dlažby, ktoré by mali poslúžiť najmä návštevníkom radnice a kostola. V tomto prípade predstavovala investícia sumu 12.500 eur,“ uviedla Kristína Horáková z odboru výstavby Mestského úradu v Poprade.

Prioritou tejto investície bolo zvýšenie bezpečnosti. Mesto vyšlo v ústrety aj mamičkám, ktoré požiadali doplnenie o rampu pre kočiare, ktorá je tak už súčasťou novovybudovaných schodov.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.