Bigbít v Bratislave oživia zvučné mená

Big Beat Foto: Propaganda House

Bratislava 12. novembra (TASR) - Bratislavská Stará tržnica zažije unikátny koncert hudobných legiend s názvom Big Beat de Luxe. Na jednom pódiu sa v nedeľu 23. novembra stretnú slovenskí špičkoví hudobníci Pavol Hammel, Marián Varga, Fedor Frešo, Fero Griglák a Martin Valihora, do slovenskej metropoly zavítajú aj legendy českého bigbítu Vladimír Mišík, Radim Hladík a poľská hudobná ikona Józef Skrzek.

"Som veľmi rád, že sa po roku všetci znova stretneme. V prvej časti spievam s kapelou Collegium Musicum prevažne piesne z našej spoločnej platne s Mariánom Vargom Zelená pošta z roku 1972. V druhej časti by sme mali byť na pódiu všetci interpreti a okrem skladieb Józefa Skrzeka z poľskej skupiny SBB, Láďu Mišíka, zahráme aj s Radimom Hladíkom a Blue Effectom titulné piesne z našich spoločných albumov Na II. programe sna a Labutie piesne," uviedol pre médiá Pavol Hammel, spevák, skladateľ, gitarista a hudobný producent.

Dvojhodinový koncert v troch dejstvách uvedie artrockový Blue Effect pod taktovkou gitaristu Radima Hladíka. Potom príde na pódium skupina Collegium Musicum, ktorá je od roku 1969 domovským prístavom Mariána Vargu. Z pôvodnej zostavy, v ktorej kapela nahrala prelomový album Konvergenie, chýba len bubeník Dušan Hájek, ktorého nahradí slovenská jednotka za bicími Martin Valihora. V zostave nebudú chýbať gitarista Fero Griglák a basgitarista Fedor Frešo. Pavol Hammel sa predstaví ako legendárny bigbítový spevák, ktorého hlas znie v hymnusoch slovenského rocku, či už spolu s kapelou Prúdy a Mariánom Vargom v piesňach Zvonky zvoňte, Smutná ranná električka, Medulienka alebo Cirkus leto.

"Máme za sebou veľa zážitkov a sme kamaráti, veď v podstate sme šiesti muzikanti, ktorí s malými obmenami tvoria super skupiny ako Collegium Musicum, Prúdy a Fermáta. A s gitaristom Radimom Hladíkom hrávame často na koncertoch aj sami vo dvojici. So všetkými hrám najradšej, lebo nie sme spolu tak často, aby sme si liezli na nervy," dodal s úsmevom Hammel.

Vyvrcholením koncertu bude exkluzívna zostava Supergroup. Poľská legenda Józef Skrzek je multiinštrumentalista, spevák a skladateľ známej skupiny SBB, ktorá je od roku 1971 lídrom progresívneho rocku na poľskej scéne. Vladimíra Mišíka netreba vôbec predstavovať. Jeho zľudovelé skladby Variace na renesanční téma alebo Stříhali dohola malého chlapečka sú klenotmi rockovo-bigbítovej éry v bývalom Československu. Český gitarista Radim Hladík kedysi šokoval publikum rôznymi trikmi. Hral s gitarou za krkom a ako prvý v Československu používal technické vymoženosti. Dokonalú zostavu doplnia Marián Varga a Pavol Hammel.

Vstupenky na tento koncert sú k dispozícii v predajni Dr. Horák a v sieti Ticketportal. TASR informovala PR manažérka spoločnosti Propaganda House Nora Krchňáková.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.