Trnavská City Arena rastie aj zvnútra

Na snímke majitelia futbalového klubu FC Spartak Trnava, zľava Miroslav Náhlik a Vladimír Poór počas kontrolného dňa výstavby novej futbalovej arény City Arena – Štadión Antona Malatinského v Trnave Foto: TASR/Lukáš Grinaj

Trnava 12. novembra (TASR) - Trnavská futbalová City Arena rastie každým dňom. Do jej priestorov postupne zavádzajú prípojky na vzduchotechniku, pod tribúnami stavajú priečne múry, budujú miesta pre bufety či toalety, tmelujú špáry medzi jednotlivými dielcami, na južnej tribúne vyrovnávali podlahu. O priebehu prác informovala oficiálna stránka Spartaka Trnava, ktorý bude na štadióne hrávať svoje domáce zápasy.

Ukončenie výstavby je naplánované na záver augusta 2015. Spartak Trnava k tomuto termínu intenzívne vyvíja aktivity smerujúce k slávnostnému aktu otvorenia nového štadióna. "Andeli" už medializovali, že oslovia slávny Ajax Amsterdam so žiadosťou o odohranie prípravného zápasu pri príležitosti budúcoročného otvorenia arény. Na slávnostný akt pozvú predstavitelia City Areny viacero významných hostí, medzi nimi aj emeritného arcibiskupa Róberta Bezáka, ktorý v Trnave donedávna slúžil. Zároveň ho požiadajú o zváženie možnosti, aby sa stal krstným otcom tohto projektu.

"CITY ARENA je najvýznamnejšia investícia v krajskom meste Trnava, ktorá vyrastá na mieste technicky zastaraného futbalového štadiónu Antona Malatinského. Hlavným cieľom výstavby je prepojenie nadšenia zo športového zážitku s príjemným nakupovaním a relaxom v komfortnom prostredí. Primárnym zámerom je však vybudovať štadión, ktorý spĺňa všetky kritériá UEFA pre hranie medzištátnych zápasov a bude slúžiť aj pre kultúrno-spoločenské akcie. CITY ARENA ponúkne 19-tisíc miest pre športových fanúšikov, 28-tisíc štvorcových metrov obchodných priestorov, 600 miest v kino-multiplexe a tisíc parkovacích miest v suteréne objektu," píše sa v správe o objekte.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.