Tanečná akcia v Martine má motivovať k zmysluplnému tráveniu času

Erb mesta Martin Foto: Heraldický register

Martin 12. novembra (TASR) – Motivovať mladú generáciu k zmysluplnému tráveniu voľného času je zámerom tanečno-umeleckej trilógie pod názvom Tanec spája – umenie zbližuje, ktorej záverečný turnus sa uskutoční 16. a 17. novembra v priestoroch Štúdia Slovenského komorného divadla (SKD) v Martine. TASR informovala Monika Ondrušová z Turčianskeho kultúrneho strediska (TKS) v Martine.

Aktivity podujatia Tanec spája – umenie zbližuje sú pokračovaním predchádzajúcich dvoch tvorivých víkendov. "Netradičné kultúrno-spoločenské aktivity sú orientované na prevenciu proti rôznym formám diskriminácie, rasizmu, xenofóbie, antisemitizmu a ostatným prejavom intolerancie v našej spoločnosti. Všetky sú prioritne zamerané na motiváciu mladej generácie k zmysluplnému tráveniu voľného času," uviedla Ondrušová.

"Málokto napríklad vie, že aj hip-hopová kultúra, o ktorej sa účastníci workshopov, seminárov a diskusií dozvedeli veľa nového, je sama o sebe nevyčerpateľným zdrojom inšpirácie a poskytuje mladým ľuďom zaujímavý pohľad práve na témy týkajúce sa ľudských práv. Pre účastníkov podujatia je pripravené premietanie krátkych filmov o dodržiavaní ľudských práv, nebude chýbať ani výtvarná umelecká sekcia Live Painting, vedená Martinom Hríbom," doplnila Ondrušová.

Na tanečných workshopoch si podľa nej deti a mládež osvoja jednotlivé tanečné prvky a techniky, ale hlavne sa dozvedia súvislosti o formovaní ich vzniku. "Naučia sa experimentovať, pracovať na pohybovom prejave a krok po kroku sa posúvať vpred vo svojich zručnostiach. Tie predstavia 17. novembra o 16. hodine v Štúdiu SKD v Martine, kedy sa uskutoční záverečný program podujatia spojený s vyhodnotením literárno-výtvarnej súťaže. Návštevníci si môžu zároveň pozrieť aj výstavu obrazov a fotografií, ktoré vznikli počas prvých dvoch tvorivých víkendov," dodala Ondrušová.

Organizátorom projektu je TKS v Martine v zriaďovateľskej pôsobnosti Žilinského samosprávneho kraja (ŽSK). Projekt je realizovaný s finančnou podporou Ministerstva zahraničných vecí a európskych záležitostí SR v rámci dotačného programu Podpora a ochrana ľudských práv a slobôd a s podporou ŽSK.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.