Ochrana istôt policajtov je prioritou ich odborárov

Ilustračné foto. Foto: TASR/Radovan Stoklasa

Bratislava 13. novembra (TASR) - V Bratislave sa dnes vo večerných hodinách začne VI. kongres Odborového zväzu polície (OZP) v SR. Jeho delegáti, reprezentujúci bezmála 9000 členov OZP z radov policajtov i občianskych zamestnancov, zhodnotia činnosť za uplynulých päť rokov, posúdia hospodárenie zväzu, vytýčia program na nadchádzajúce obdobie a schvália novelu Stanov OZP v SR. TASR informoval Peter Ondera z časopisu POLÍCIA.

Medzi priority programu pre nadchádzajúce päťročné obdobie patrí ochrana právnych a sociálnych istôt príslušníkov Policajného zboru a pracovníkov rezortu vnútra, v prípade policajtov založená na dlhodobej udržateľnosti a stabilite osobitného systému sociálneho zabezpečenia policajtov, ochrana životných a pracovných podmienok, realizácia systému celoživotného vzdelávania policajtov a uplatňovanie kariérneho postupu v plnom rozsahu. Odborový zväz polície v SR na kongrese očakáva aj zahraničných hostí a pozvánku dostali i najvyšší predstavitelia SR a členovia vedenia Ministerstva vnútra SR.

Šiesty kongres OZP v SR sa skončí v piatok (14.11.) v popoludňajších hodinách schválením kľúčových dokumentov. Na kongres nadviaže zasadanie rady predsedov základných organizácií OZP v SR, ktoré sa uskutoční v dňoch 4. a 5. decembra na Donovaloch a ktoré okrem iného zvolí členov nového vedenia OZP v SR.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.