Noc divadiel bude aj v Mestskom divadle P. O. Hviezdoslava

Na archívnej snímke pohľad na budovu divadla Pavla Országha Hviezdoslava v Bratislave 30. marca 2007 Foto: TASR/Miroslav Košírer

Bratislava 14. novembra (TASR) - Po roku opäť divadlá po celej Európe v rovnaký deň, 15. novembra, otvoria svoje brány počas večerných a nočných hodín. Projekt Noc divadiel 2014 je celoeurópske podujatie, do ktorého sa v 5. ročníku zapojilo rekordných 51 divadiel z 19 miest Slovenska. Divadelný ústav Bratislava v spolupráci s divadlami na celom Slovensku pripravili pre divákov výnimočnú noc s tohtoročným mottom To sa ti nesnívalo.

Divadelnú noc v Mestskom divadle P. O. Hviezdoslava v Bratislave otvoria o 19. hodine otec a syn Výrostkovci. Kultová hra Kontrabas, prerobená v divadelný koncert, má za sebou úspešnú októbrovú premiéru v réžii Romana Poláka. Spoveď zrelého kontrabasistu v podaní Františka Výrostka dopĺňa hudobná virtuozita syna Františka. Spoločne divákov dojmú, donútia sa smiať či zamyslieť sa.

Neskôr priestormi divadla zaznejú tóny bandeónu, huslí, klavíra a kontrabasu. Porque Tango je jedno z najznámejších zoskupení temperamentného žánru v strednej Európe, ktoré pozostáva z Martina Chovanca, Františka Výrostka, Jozefa Ostrolúckeho a Ladislava Fančoviča. Nostalgia, intímnosť i zábava, to všetko sa dá nájsť v interpretácii argentínskeho tanga týchto hudobníkov.

Viac informácií o programe Mestského divadla P. O. Hviezdoslava je na webovej stránke mdpoh.sk. TASR informovala Daniela Martinčeková z Bratislavského kultúrneho a informačného strediska.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.