Obálka zaslaná Babišovi obsahovala smrteľnú dávku jedu

Andrej Babiš Foto: idnes.cz

Praha 24. novembra (TASR) - V obálke, ktorú vo štvrtok 20. novembra doručili českému ministrovi financií Andrejovi Babišovi (ANO), sa nachádzala smrteľná dávka jedu. Potvrdili to testy, ktoré urobil český Štátny ústav jadrovej, chemickej a biologickej ochrany. Naopak, zásielky doručené na Pražský hrad a do televízie Prima, neboli toxické. Informoval o tom dnes spravodajský portál iDNES.cz.

Obálka adresovaná na ministerstvo financií obsahovala nebezpečný jed a to v smrteľnej dávke, uviedol hovorca štátneho ústavu Radek Pokorník.

Obálka s jedom bola podaná v Slovinsku. Podľa slov Babiša dorazila k nemu domov, o jede nevie.

Polícia nechcela kauzu s obálkami komentovať, aby neohrozila vyšetrovanie a neinšpirovala ďalších ľudí k podobným činom.

Podobnú obálku s jedom dostalo minulý týždeň aj ministerstvo vnútra. List bol adresovaný priamo ministrovi Milanovi Chovancovi. Testy dokázali, že v ňom bola látka na báze kyanidu, a to v životu nebezpečnom množstve, pripomenul portál iDNES.cz.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.