Novinári v Grécku vstúpili do 24-hodinového štrajku

Ilustračné foto Foto: TASR/AP

Atény 26. novembra (TASR) - Grécki novinári vstúpili dnes do 24-hodinového štrajku a médiá nezverejňujú aktuálne spravodajstvo. Protest sa koná deň pred celonárodným generálnym štrajkom proti úsporným opatreniam vlády, informovala agentúra AP.

Rozhlasové a televízne stanice nevysielajú od 06.00 h každodenné správy a webové stránky neaktualizujú informácie. Vo štvrtok nevyjdú ani noviny.

Štvrtkový generálny štrajk podľa očakávania naruší služby v celom Grécku. Školy zostanú zatvorené, štátne nemocnice budú mať v prevádzke len oddelenia pohotovosti a nebude fungovať ani trajektová a letecká doprava. Novinárske odbory zvyčajne uskutočňujú štrajk o deň skôr, aby reportéri mohli pokrývať generálny štrajk.

Grécko je od roku 2010 závislé od miliárd eur medzinárodných pôžičiek. Výmenou za finančnú pomoc musia grécke vlády robiť výrazné škrty v štátnych výdavkoch a takisto zvyšovať dane. Snažia sa totiž zaviesť reformy do ekonomiky, ktorá sa už pomaly dostáva z hlbokej recesie.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.