Hádzanárky využili dvojzápas s Ukrajinou na precvičenie obrany

Tréner slovenskej reprezentácie Dušan Poloz Foto: TASR/AP

Michalovce 1. decembra (TASR) - Dva prípravné duely v michalovskej Chemkostav aréne poslúžili slovenským hádzanárkam na precvičenie si obranných systémov 1-2-3 a 0-6. Kým prvý v sobotu nepriniesol "ovocie" v podobe triumfu, tak druhý bol úspešnejší a víťazne naladil zverenkyne Dušana Poloza pred odchodom na európsky šampionát v Maďarsku a Chorvátsku (7.-21. decembra).

"Myslím si, že tento dvojzápas s Ukrajinou bol dobrou previerkou, v ktorej sme odohrali tri kvalitné polčasy zo štyroch. Zo sobotňajšieho druhého sme sa poučili, preštudovali sme si ho na videu a ukázali dievčatám, kde sme urobili chyby. Vyskúšali sme si obidva obranné systémy, ktoré hráme. V sobotu vysunutý, agresívny a nedeľňajší 0-6 a je vidieť, že tím dokáže zahrať obidva, i keď v prvom dueli tam bol úsek, kde nám to v 1-2-3 nevyšlo," uviedol Poloz.

Hlavný kormidelník konštatoval, že družstvo je pripravené po fyzickej i hernej stránke, bude však potrebné doladiť detaily a pracovať na psychologickej príprave. "Práca s tímom je vždy, pretože by sme sa nemohli posúvať vpred. Vidím nedostatky a maličkosti, ktoré potrebujeme odstrániť, napríklad v sobotu sme v presilovej hre nedokázali streliť gól, rezervy sú i v oslabeniach a útočných činnostiach. Musíme nacvičiť aj hru bez brankárok a na to nám poslúži približne päť tréningových jednotiek," prezradil Poloz.

Špecifickú príchuť mal dvojzápas s Ukrajinou pre Tetjanu Trehubovú, ktorá nastúpila proti svojim krajankám a bývalým spoluhráčkam. "Bolo to špecifické hrať proti svojmu národnému tímu, ale ku každému duelu pristupujem ako k akémukoľvek inému. Ak som už na palubovke, tak neriešim, či ide o Ukrajinu alebo iný tím," povedala Trehubová, ktorá v nedeľu zaťažila konto súpera ôsmimi gólmi a k blížiacim sa ME dodala: "Nepociťujeme ešte cestovnú horúčku, ale vieme, že sa to už blíži. Myslím si, že pocity spoločne s atmosférou na nás doľahnú priamo v Chorvátsku."

Na svoj jubilejný stý reprezentačný duel nastúpila v nedeľu hráčka nemeckého Thüringer HC Lýdia Jakubisová, ktorá pred duelom dostala okrem kytice i dres so symbolickým číslom 100. "Príde mi to, že som tu už dosť dlho, ale chcela som tu byť dovtedy, kým sa nám nepodarí postúpiť či už na majstrovstvá Európy alebo sveta. Podarilo sa mi to a ja sa veľmi teším na budúci týždeň," prezradila Jakubisová.

Po dvojzápase s Ukrajinou dostali hráčky dvojdňové voľno a po ňom sa stretnú v stredu v hoteli Spark pri Malackách. V Osijeku, ktorý bude dejiskom "slovenskej" D-skupiny, nebudú zverenky Dušana Poloza patriť k favoritkám. Predstavia sa v ňom spoločne s Francúzskom, Srbskom a Čiernou Horou. Tréner bude musieť spomedzi osemnásťčlenného kádra nahlásiť šestnástku hráčok proti Francúzsku v nedeľu 7. decembra popoludní na technickej porade. Kapitánkami tímu počas ME budú Lýdia Jakubisová, Katarína Dubajová a Lucia Súkenníková.

Na zraz do Malaciek ešte pocestuje devätnásť hráčok a medzi nimi nebude chýbať ani pivotka michalovskej Iuventy Dominika Horňáková, ktorá si minulý víkend poranila členok. "Dominika už nabehla na individuálny tréning a dávky sa budú zvyšovať. Bola pri lekárovi, ktorý jej povedal, že môže členok začať zaťažovať. V nedeľu sme ju už poslali na rekondičný tréning a do utorka má individuálny program. Po tomto zaťažení sa uvidí ako sa bude cítiť a ona sama bude rozhodovať, či pôjde alebo nie, pretože zranenú hráčku nemôžeme vziať na ME. Lekár nás však uistil, že do stredu bude v poriadku," dodal Poloz, ktorý bude musieť po zraze v Malackách jednu z hráčok vyradiť z nominácie.

Devätnásťčlenná nominácia reprezentácie SR na sústredenie v Malackách pred odchodom na ME:

brankárky: Žaneta Tóthová (Stella Saint-Maur/Fr.), Lucia Gubiková (Iuventa Michalovce), Simona Súlovská (HK Slávia Partizánske)

pivotky: Andrea Czaniková (DJK/MJC Trier/Nem.), Eva Minárčiková (DHC Sokol Poruba/ČR), Patrícia Wollingerová, Dominika Horňáková (obe Iuventa Michalovce)

krídelníčky: Lýdia Jakubisová (Thüringer HC/Nem.), Lucia Súkenníková (DHK Baník Most/ČR), Réka Bíziková (HK Slovan Duslo Šaľa), Selma Blažeková (HK Slávia Partizánske)

spojky: Katarína Dubajová (MKS Olimpia-Beskid Nowy Sacz/Poľ.), Martina Školková (Cercle Dijon Bourgogne/Fr.), Petra Beňušková (Stella Saint-Maur/Fr.), Simona Szarková (DHK Baník Most/ČR), Monika Rajnohová (DHC Slavia Praha/ČR), Tetyana Trehubová (Iuventa Michalovce), Andrea Kertészová (HK Slovan Duslo Šaľa), Klaudia Michnová (HK Slávia Partizánske)

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.