Balotelli pod drobnohľadom, posvieti si na neho futbalová asociácia

Futbalista FC Liverpool Mario Balotelli Foto: TASR/AP

Londýn 2. decembra (TASR) - Anglická futbalová asociácia (FA) spustí vyšetrovanie proti útočníkovi Liverpoolu Mariovi Balotellimu za údajne rasistické a antisemitské odkazy na sociálnej sieti. Informovala agentúra Reuters s odvolaním sa na britské média.

Taliansky reprezentant mal svoj príspevok z Instagramu neskôr vymazať. "Sme si vedomí uverejnenia príspevku, ktorý hráč následne odstránil," uviedol pre BBC hovorca "The Reds". "Určite s ním budeme o tejto udalosti hovoriť."

Trest pre Balotelliho žiada aj Simon Johnson, šéf exekutívy židovskej rady a bývalý člen exekutívy FA. "Žiadame FA, aby vyšetrila tieto správy a prijala opatrenia v prípade, že chce úspešne bojovať proti rasizmu vo futbale," skonštatoval.

Ospravedlnil sa

Taliansky futbalista Mario Balotelli sa ospravedlnil za svoj príspevok na sociálnych sieťach Instagram a Twitter. Na adresu útočníka FC Liverpool sa zniesla vlna kritiky za to, že zverejnil obrázok známej postavičky z počítačovej hry Super Mario s popiskom "skáče ako černoch, mincu uchmatne ako žid".

Balotelliho pôvodným úmyslom bolo pobaviť fanúšikov úsmevnou formou a obrázkom s protirasistickým motívom. Pod obrázkom kreslenej postavičky bol text: "Nebuď rasista, buď ako Super Mario. Je to taliansky inštalatér, vymysleli ho Japonci, rozpráva po anglicky a vyzerá ako Mexičan." A potom nasledovala spomínaná veta, ktorá vyvolala kontroverziu.

Balotelli v ospravedlňujúcom príspevku na Twitteri uviedol, že nikoho rasisticky nechcel uraziť. "Veď ja som černoch a moja adoptívna mama je židovka. Každopádne sa ospravedlňujem všetkým, ktorých som týmto spôsobom urazil. Popisok bol namierený proti rasizmu a bol myslený s humorom," napísal Balotelli.

Ako uviedla agentúra Reuters, incident prešetrí aj Anglická futbalová asociácia (FA).

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.