Zuzula nedúfal márne - jeho dcéru neoperujú, cez víkend ide na sneh

Veronika Velez-Zuzulová Foto: TASR/Martin Baumann

Bratislava 3. decembra (TASR) - Veronika Velez-Zuzulová neabsolvuje na stredu plánovanú operáciu ľavého kolena a vo štvrtok už bude vo Francúzsku trénovať. Dva dni takmer plná kondičná záťaž a ak sa nič neskomplikuje, cez víkend už s lyžami na snehu. Stíha tak aj druhý slalom Svetového pohára, ktorý je plánovaný na 14. decembra, či už bude v pôvodnom dejisku Courchevel, alebo vo švédskom Aare.

Otec úspešnej slovenskej lyžiarky Timotej Zuzula v utorok pre TASR vyjadril presvedčenie, že stav Veronikinho kolena nebude napokon až taký vážny a jeho dcéra by mohla súťažiť ešte pred Vianocami. Jeho vieru podporovali rôzne diagnostické výstupy vo viacerých zariadeniach, aj keď sa zdalo, že tým definitívnym riešením bude ľahší operačný zákrok v Dunajskej Strede a možnosť súťaženia až po sviatkoch.

"Všetko sa dialo veľmi rýchlo a takýmto spôsobom sa zvrtli veci aj v noci, keď po sérii konzultácií sa viacerí špecialisti zhodli na konzervatívnej liečbe. Bolesť Veronike ustupuje a po zaťažení na suchu by sa mohla na konci týždňa opäť postaviť na lyže. Preto dnes ráno okamžite odcestovala do Annecy, kde žije a jej tím už pracuje na harmonograme tréningov, v súlade so ženským družstvom Francúzska, s k ktorým sa pripravovala aj na sezónu," informoval TASR Róbert Magát, manažér tímu Veroniky Velez-Zuzulovej.

Po plánovaných pretekoch v Courcheveli je tretí slalom ženského kalendáru SP v termíne 28. decembra, po Semmeringu sú v krátkom intervale ďalšie tri súťaže a potom už nasledujú MS v USA. Na Nový rok je paralelný slalom v Mníchove, 4. januára klasické husté bránky v Záhrebe a 13. januára vo Flachau. Majstrovský slalom v Beaver Creeku je na programe 14. januára.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.