Obyvateľov Vrbětic vystrašili nové výbuchy v areáli muničného skladu

Ilustračné foto: TASR/KRPZ Trnava

Praha 3. decembra (TASR) - Séria silných detonácií vystrašila dnes ráno obyvateľov moravskej obce Vrbětice, v ktorej došlo v októbri k tragickému výbuchu muničného skladu.

Premiér ČR Bohuslav Sobotka dnes oznámil, že výbuchy spôsobuje zosúvanie krátera vytvoreného pri októbrovom výbuchu, uviedol server iDNES.cz.

Obyvatelia Vrbětic zaznamenali dnes ráno desiatky až stovky explózií, ktoré bolo počuť v ďalekom okolí. Svedkovia videli aj oblaky stúpajúceho dymu, uviedol server Novinky.cz s odvolaním sa hovorkyňu krajskej polície v Zlíne.

Podľa prvých zistení polície to boli neriadené výbuchy munície, ku ktorým dochádzalo v areáli muničných skladov vo Vrběticiach. Detonácie nesúviseli so zásahmi pyrotechnikov v areáli vrbětického skladu. Úrady nariadili preventívnu evakuáciu okolitých obcí Lipová, Haluzice, areálu neďalekých Vlárskych strojární a uzavreli niektoré cesty v okolí.

Minulú nedeľu členovia pyrotechnického tímu oznámili, že ukončili čistenie koridorov okolo prístupových ciest a skladov a že sa pripravujú na odvážanie munície z Vrbětíc.

Silná explózia zničila 16. októbra jeden zo skladov vo Vrběticiach. O život prišli dvaja ľudia a materiálne škody sa odhadujú na stovky miliónov českých korún. Zatiaľ sa presne nevie, koľko munície výbuch rozmetal do okolia a v akom je stave. Hovorí sa až o tisícke ton pechotnej, protitankovej a leteckej munície. Poslednú neriadenú detonáciu v lokalite zaznamenali v polovici novembra.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.