John Kerry: Kampaň proti Islamskému štátu potrvá zrejme roky

John Kerry Foto: TASR

Brusel 3. decembra (TASR) - Medzinárodná koalícia, ktorá sa sformovala proti militantnej organizácii Islamský štát (IS), bude musieť zrejme existovať niekoľko rokov, vyhlásil dnes americký minister zahraničných vecí John Kerry.

"Sme si vedomí, koľko tvrdej práce nám ešte zostáva urobiť," uviedol dnes Kerry v úvode prvého stretnutia ministrov zahraničných vecí 60 krajín, ktoré sa pridali k Spojenými štátmi vedenej aliancii bojujúcej proti Islamskému štátu.

Hoci podľa Kerryho kampaň potrvá zrejme viac rokov, "naše úsilie už má výrazný účinok... Sme jednotní a postupujeme na všetkých frontoch... a budeme viesť túto kampaň dovtedy, kým nezvíťazíme".

Podľa agentúry DPA šéf americkej diplomacie vyjadril nádej, že schôdzka v bruselskom sídle NATO prinesie dialóg o "najlepších myšlienkach a spôsoboch robiť veci lepšie" a šancu na "starostlivé plánovanie pre nasledujúce mesiace".

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.