Chicago s Hossom zdolalo St. Louis, Oilers prehrali 11. zápas v rade

Hráč Edmontonu Ryan Nugent-Hopkins (vľavo) a hráč Jets Jacob Trouba v zápase NHL Edmonton Oilers - Winnipeg Jets vo Winnipegu 3. decembra 2014. Foto: TASR/AP

New York 4. decembra (TASR) - Hokejisti Chicaga zvíťazili v noci na štvrtok v zámorskej NHL nad St. Louis 4:1. Dvomi gólmi v záverečnej tretine sa blysol Patrick Kane, na oba mu prihral Kris Versteeg, ktorý strelil aj druhý gól Blackhawks. Slovenský útočník Marián Hossa vyslal počas necelých 17 minút na bránku hostí dve strely.

Kľúčovú úlohu zohral v zápase Versteeg, ktorý si pripísal tri body a potvrdil tak svoju výbornú formu, keď v uplynulých ôsmich vystúpeniach nazbieral štyri góly a 10 asistencií. "Už sa nevraciam k minulej sezóne, v ktorej ma pribrzdilo veľmi ťažké zranenie. Snažím sa ísť od zápasu k zápasu, pričom vždy chcem vydať zo seba maximum," vyznal sa pre zámorské médiá Versteeg. "Bluesmani", ktorí už mali na striedačke pripraveného brankárskeho veterána Martina Brodeura, síce prestrieľali domácich v záverečnej tretine 15:13, no prehrali ju 0:3. Za stavu 1:1 strelili "jastrabi" tri góly v priebehu necelých piatich minút, čím rozhodli o svojom triumfe. "Nemôžete takému silnému súperovi umožniť dostať sa do takých šancí. Na päť minút sme vypli a oni to okamžite využili. Bola to tvrdá lekcia. Musíme sa z nej poučiť," vyslovil sa brankár Blues Jake Allen. Jeho náprotivok Antti Raanta zastavil pri svojom prvom štarte od 25. októbra 40 striel hráčov St. Louis.

V ďalšom stretnutí si Minnesota poradila s Montrealom tesne 2:1. Víťazný zásah putoval na konto Jasona Pominvillea, ktorý tak v pravom čase ukončil desaťzápasové gólové suchoty. Pred začiatkom duelu si diváci v Xcel Energy Center uctili minútou ticha zosnulého bývalého legendárneho útočníka Canadiens Jeana Beliveaua.

Winnipeg zdolal na domácom ľade Edmonton 3:2 po predĺžení, o výhre Jets rozhodol v 17. sekunde nadstavenia Mathieu Perreault. Center, ktorý prišiel do kanadského klubu v lete ako voľný hráč, úspešne tečoval strelu Jacoba Troubu a prekonal Bena Scrivensa v bránke hostí. "Bol to z našej strany utrápený výkon. Bojovali sme a priklonili sa k nám dorážky, ktoré sa ukázali byť rozhodujúce. Nehrali sme práve najkrajší zápas, no máme dva body a tie sa počítajú," povedal Perreault, ktorý v stretnutí zaznamenal aj asistenciu. Oilers tak prehrali už 11. zápas v rade, na víťazstvo čakajú od 9. novembra, keď pokorili NY Rangers. V tomto ročníku ešte nedokázali zdolať súpera zo Západnej konferencie (0-4-12), so 17 bodmi sú jej najslabším tímom. V celej lige je na tom bodovo horšie iba Columbus (16).

Anaheim otočil súboj s Philadelphiou, v ktorom prehrával už 1:3 a v prestrelke zdolal "letcov" 5:4 po nájazdoch. Autorom rozhodujúceho nájazdu bol kanonier Ducks Corey Perry, ktorý v riadnom hracom čase zaznamenal gól a asistenciu. Wayne Simmonds zachránil pre hostí aspoň bod svojím druhým gólom v zápase len 1,8 sekundy pred koncom tretej tretiny. Flyers napokon prehrali aj šiesty duel za sebou, naposledy takúto čiernu sériu ťahali v marci 2011. Na súperových klziskách nevyhrali už deväť stretnutí v rade.

Sumáre NHL:

MINNESOTA - MONTREAL 2:1 (1:0, 1:0, 0:1)
Góly: 1. Zucker (Koivu), 33. Pominville (Folin, Parise) - 60. Galchenyuk (Desharnais, Subban). Brankári: Kuemper - Price, strely na bránku: 35:19, 19.034 divákov.

CHICAGO - ST. LOUIS 4:1 (1:0, 0:1, 3:0)
Góly: 16. Krüger (Saad), 41. Versteeg (Toews, Keith), 43. P. Kane (Versteeg, Richards), 46. P. Kane (Versteeg, Rundblad) - 33. Cole (Berglund, Ott). Brankári: Raanta - Allen, strely na bránku: 33:41, 21.514 divákov.

WINNIPEG - EDMONTON 3:2 pp (1:1, 0:0, 1:1 - 1:0)
Góly: 13. Trouba (Perreault, Byfuglien), 57. Byfuglien (Stuart, Trouba), 61. Perreault (Trouba, E. Kane) - 18. Nugent-Hopkins (J. Schultz, Hall), 42. Purcell (Perron, Gordon). Brankári: Pavelec - Scrivens, strely na bránku: 26:24, 15.016 divákov.

ANAHEIM - PHILADELPHIA 5:4 pp a sn (0:0, 3:3, 1:1 - 0:0, 1:0)
Góly: 29. Fowler (Silfverberg, Andersen), 32. Getzlaf (Lindholm, Perry), 40. Vatanen (Maroon), 55. Maroon (Perry, Getzlaf), rozhodujúci sam. nájazd Perry - 26. Raffl (Giroux, Voráček), 29. Simmonds (B. Schenn, Streit), 31. Umberger (N. Schultz, Couturier), 60. Simmonds (Laughton, MacDonald). Brankári: Andersen - Mason, strely na bránku: 33:35, 15.691 divákov.

Slovák v akcii:

Marián Hossa (Chicago) 16:47 0 0 0 0 2 0

/legenda: minutáž, góly, asistencie, body, (+/-), strely na bránku, trestné minúty, brankári: minutáž, počet inkasovaných gólov/počet striel, percentuálna úspešnosť zásahov/

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR