FNM má mať v budúcom roku rovnaké výdavky ako v roku 2014

Rokovanie parlamentu Foto: TASR/Štefan Puškáš

Bratislava 4. decembra (TASR) - Poslanci Národnej rady (NR) odštartovali siedmy rokovací deň 44. schôdze rokovaním o návrhu rozpočtu Fondu národného majetku (FNM) na budúci rok.

Ako uviedol predseda Výkonného výboru Branislav Bačík, fond má mať v roku 2015 rovnakú úroveň výdavkov ako v roku 2014, teda 2,07 milióna eur.

Bežné výdavky FNM na budúci rok oproti schválenému rozpočtu na rok 2014 dosiahnu podľa návrhu nezmenenú výšku rozpočtovaných výdavkov na úrovni 2,06 milióna eur. "Kapitálové výdavky sú rozpočtované v nezmenenej výške 15.000 eur oproti rozpočtu schválenému na rok 2014," uvádza sa v návrhu rozpočtu.

O 11. hodine čaká poslancov hlasovanie o tzv. zákone roka, teda o návrhu rozpočtu verejnej správy na budúci rok.

Poobede príde na rad aj pravidelná štvrtková Hodina otázok. Premiér Robert Fico (Smer-SD) bude v rámci svojej pätnásťminútovky odpovedať na otázku poslanca Viliama Holevu (Smer-SD), ktorého zaujíma, ako možno náš návrh štátneho rozpočtu charakterizovať v rámci jeho postavenia v EÚ.

Jozef Mikloško (KDH) zase premiérovi pripomína, že na aktuálnu schôdzu pléna pred týždňom navrhol diskusiu o Ukrajine, čo mu neprešlo. "V utorok ste v HN Clube spomenuli, že na 70 % hrozí na Ukrajine priamy vojenský konflikt, a to nie rusko-ukrajinský. Mohli by ste zákonodarný zbor viac informovať, aký konflikt ste mali na mysli?" vyzýva Fica Mikloško.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.