V decembri v Indonézii popravia za drogové zločiny piatich ľudí

Ilustračné foto Foto: FOTO TASR/AP

Jakarta 4. decembra (TASR) - V Indonézii popravia tento mesiac piatich ľudí odsúdených na smrť za zločiny súvisiace s drogami, ktorým prezident odmietol udeliť milosť. Informovala o tom agentúra DPA.

"Prezident nariadil úradom, aby konali v súlade so zákonom," uviedol na webovej stránke úradu indonézskej vlády minister pre politické, právne a bezpečnostné záležitosti Tedjo Purdjianto.

V indonézskych väzniciach sedí v súčasnosti v celách smrti 64 ľudí vrátane cudzincov, ale iba piati z nich vyčerpali všetky právne možnosti na odvolanie sa proti rozsudku, uviedol Purdjianto.

"Budú popravení, keď prezident podpíše list od generálneho prokurátora," dodal Purdjianto, ktorý v pondelok povedal, že prezident Joko Widodo vylúčil možnosť, že by pašerákom drog udelil milosť.

Indonézia má veľmi prísne protidrogové zákony. Medzi odsúdenými na smrť sú aj cudzinci, z ktorých veľká väčšina bude popravená práve za drogové zločiny. Trest smrti sa v Indonézii vykonáva zastrelením.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.